Ogłoszenia 22.05.2022

O GŁOSZENIA PARAFIALNia 22.05.2022r.

 1. Zapraszamy na godz. 15.00 na Nieszpory Płońskie połączone z majowym.
 2. Zapraszamy wszystkich w tym także dzieci i młodzież na nabożeństwa majowe odprawiane w naszym kościele w tygodniu o godz. 18.00, a w dniach kiedy sprawowana będzie Msza wieczorna, nabożeństwo będzie o godz. 17.30. W czwartek nabożeństwo majowe przy kapliczce na ul. Sudeckiej 113 o godz. 17.00. O 18.00 Msza w intencji Matek naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.
 3. Dni krzyżowe z modlitwą o urodzaje w dniach 23-25 maja o godz. 6.00, a po nich Msza święta z prośbą o urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracach rolnych. Serdecznie zapraszamy
 4. Zapraszamy w tygodniu o 17.30 na modlitwę różańcową w intencji o pokój na świecie i na Ukrainie.
 5. We wtorek tradycyjnie oddamy cześć św. Antoniemu.
 6. 25 maja swoje imieniny obchodzi o modlitwę prosi o. Borys. Msza w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 6.30. Zapraszamy.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 na Płoni procesja do św. Urbana z modlitwą o urodzaje. Prosimy mężczyzn do figury św. Urbana, do sztandarów i do nagłośnienia.
 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za założone ofiary na kolektę inwestycyjna. Na Płoni zebrano 4516 zł, a na Oborze 693 zł.
 9. Odnowienie misji parafialnych rozpoczniemy w przyszłą sobotę o godz. 18.00, będą one równocześnie przygotowaniem do wdzięczności za 90 lat powstania naszej parafii. W najnowszej gazetce parafialnej jest podany porządek na te dni. Znajdźmy czas aby skorzystać z daru odnowienia Misji świętych.
 10. W związku z przygotowaniem festynu parafialnego 4 i 5 czerwca, zwracamy się z gorącą prośbą do ludzi dobrej woli, gdyby ktoś chciał wesprzeć materialnie to wydarzenie, będzie można to uczynić składając ofiarę w podpisanej kopercie „Festyn” i będzie ją można złożyć w zakrystii lub na furcie. Można też dokonać wpłaty na konto bankowe, a numer konta znajdziemy na stronie www.paschalis.pl. Za zrozumienie i wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać.
 11. 16 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Msza św. o godz. 8.00 a następnie wyruszy procesja ulicą Sudecką;

Pierwszy – przy posesji państwa Krzemień, ul. Sudecka 46,

Drugi – przy posesji Teresy Stroka, ul. Sudecka 97,

Trzeci – na wjeździe do posesji państwa Kostowskich,

Czwarty – przy figurze św. Franciszka ( do budowy tego ołtarza zapraszamy młodzież oraz tegorocznych bierzmowanych).

Zakończenie procesji w kościele. Po zakończonej procesji Msza św. w Kościele.

Zapraszamy wszystkich aby włączyli się do pomocy przy budowie ołtarzy, usypania i wykonania chodnika na trasie procesji, pamiętajmy o ustrojeniu domów, okien i posesji wzdłuż trasy. Trociny do wykorzystania będą wystawione w trzech miejscach na trasie.

Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków, dzieci I komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych. Mężczyzn do baldachimu, sztandary.

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jest również nowy numer gazetki parafialnej.

Bóg zapłać za Waszą modlitwę, składane ofiary osobiście lub na konto bankowe oraz za dary składane przy furcie klasztornej.

Niech Pan Wam błogosławi.

O GŁOSZENIA PARAFIALNE – OBORA

22.05.2022 r.

 1. Zapraszamy na godz. 15.00 na Płonię na Nieszpory Płońskie połączone z majowym.
 2. Zapraszamy wszystkich w tym także dzieci i młodzież na nabożeństwa majowe odprawiane w naszym kościele w tygodniu o godz. 17.30, a w dniach kiedy sprawowana będzie Msza wieczorna o 16.30, nabożeństwo będzie po Mszy. W czwartek 26 maja na Płoni nabożeństwo przy kapliczce na ul. Sudeckiej 113 o godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Matek naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.
 3. Dni krzyżowe z modlitwą o urodzaje w dniach 23-25 maja na Płoni o godz. 6.00, a po nich Msza święta z prośbą o urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracach rolnych. Serdecznie zapraszamy.
 4. 25 maja swoje imieniny obchodzi o modlitwę prosi o. Borys. Msza w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 6.30 na Płoni. Zapraszamy.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 na Płoni procesja do św. Urbana z modlitwą o urodzaje. Prosimy mężczyzn do figury św. Urbana, do sztandarów i do nagłośnienia.
 6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za założone ofiary na kolektę inwestycyjna. Na Płoni zebrano 4516 zł, a na Oborze 693 zł.
 7. Odnowienie misji parafialnych rozpoczniemy w przyszłą sobotę o godz. 17.00 a nabożeństwo majowe w tym dniu o 16.30, będą one równocześnie przygotowaniem do wdzięczności za 90 lat powstania naszej parafii. W najnowszej gazetce parafialnej jest podany porządek na te dni. Znajdźmy czas aby skorzystać z daru odnowienia Misji świętych.
 8. W związku z przygotowaniem festynu parafialnego 4 i 5 czerwca, zwracamy się z gorącą prośbą do ludzi dobrej woli, gdyby ktoś chciał wesprzeć materialnie to wydarzenie, będzie można to uczynić składając ofiarę w podpisanej kopercie „Festyn” i będzie ją można złożyć w zakrystii lub na furcie. Można też dokonać wpłaty na konto bankowe, a numer konta znajdziemy na stronie www.paschalis.pl. Za zrozumienie i wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać.
 9. 16 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Msza św. o godz. 8.00 a następnie wyruszy procesja ulicą Sudecką;

Pierwszy – przy posesji państwa Krzemień, ul. Sudecka 46,

Drugi – przy posesji Teresy Stroka, ul. Sudecka 97,

Trzeci – na wjeździe do posesji państwa Kostowskich,

Czwarty – przy figurze św. Franciszka ( do budowy tego ołtarza zapraszamy młodzież oraz tegorocznych bierzmowanych).

Zakończenie procesji w kościele. Po zakończonej procesji Msza św. w Kościele.

Zapraszamy wszystkich aby włączyli się do pomocy przy budowie ołtarzy, usypania i wykonania chodnika na trasie procesji, pamiętajmy o ustrojeniu domów, okien i posesji wzdłuż trasy. Trociny do wykorzystania będą wystawione w trzech miejscach na trasie.

Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków, dzieci I komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych. Mężczyzn do baldachimu, sztandary.

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jest również nowy numer gazetki parafialnej.
 2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, na następny raz prosimy rodziny: KOWALSKI – MICHALEC.

Bóg zapłać za Waszą modlitwę, składane ofiary osobiście lub na konto bankowe oraz za dary składane przy furcie klasztornej.

Niech Pan Wam błogosławi.