Ogłoszenia 03.04.2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

03.04.2022 r.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym na godz. 15.00.
 2. W poniedziałek 4 kwietnia na godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie członków parafialnego zespołu Caritas.
 3. Zapraszamy w tygodniu o 17.30 na Adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą różańcową w intencji o pokój na świecie u Ukrainie.
 4. We wtorek oddamy tradycyjnie cześć św. Antoniemu.
 5. We wtorek zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.00, a po niej na spotkanie młodzież klasy 8 szkoły podstawowej  i klasę 1 szkoły średniej, którzy przygotowują się do bierzmowania.
 6. W piątek i sobotę 8 i 9 kwietnia świąteczne odwiedziny chorych do uzgodnienia telefonicznie z o. Marcelim.
 7. Zapraszamy wszystkie dzieci w najbliższą sobotę 9 kwietnia na godz. od 10.00 do 14.00 na spotkanie i przygotowanie do niedzieli. Podczas spotkania dzieci będą przygotowywały Palmy, z którymi przyjdą na niedzielną Eucharystię.
 8. W przyszłą niedzielę to Niedziela Palmowa, poświęcenie palm na każdej Mszy św., a o godz. godz. 11.00 poświęcenie na placu kościelnym i procesyjne wejście do kościoła. W tym dniu po Gorzkich Żalach nabożeństwo pasyjne na które już dziś serdecznie zapraszamy – szczegóły na plakacie w gablotce. Plan na Wielki Tydzień zostanie podany w przyszłą niedzielę oraz będzie wywieszony w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 9. W miesiącu marcu trwały prace przy przycince drzew na naszym cmentarzu. W najbliższą sobotę 9 kwietnia o godz. 9.00 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy jego uprzątnięciu, aby był czysty na nadchodzące święta. Zabierzmy ze sobą grabie, piłę i wszelki potrzebny sprzęt, który ułatwi nam jego uporządkowanie.

 

 1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej za naszych zmarłych poleconych w wypominkach, w piątek o godz. 17.30. Kartki na wypominki można pobrać ze stolika z gazetami. Wypominki będą czytane 15 minut przed Drogą Krzyżową, czyli o 17.15. Po drodze Krzyżowej Msza św. wieczorna. Za odprawienie tego nabożeństwa możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy na to nabożeństwo dzieci i młodzież. W piątki Wielkiego Postu za pobożne odmówienie modlitwy: Oto ja dobry i najsłodszy Jezu /DN s. 237, NDN 26.5/ po Komunii św. przed wizerunkiem Chrystusa ukrzyżowanego można zyskać odpust zupełny.
 2. Zachęcamy do zwiedzenia wystawy poświęconej Słudze Bożej Siostrze Dulcisiimie, wystawa znajduje się w salce klasztornej.
 3. Pragniemy zorganizować pielgrzymkę do Medjugorie. Plan wywieszony jest w gablocie oraz do wzięcia ze stolika z gazetami.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Gościa Niedzielnego.
 5. W związku z wyjazdami rekolekcyjnymi wszelkie sprawy kancelaryjne prosimy o wcześniejsze skontaktowanie się i umówienie terminu drogą telefoniczną dzwoniąc na numer klasztorny 32/415 24 12 lub na nr kom 691 878 042.

 

 

 

Bóg zapłać za Waszą modlitwę, składane ofiary osobiście lub na konto bankowe oraz za dary składane przy furcie klasztornej.

Niech Pan Wam błogosławi.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – OBORA

03.04.2022 r.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym na godz. 15.00 na Płoni.
 2. W poniedziałek 4 kwietnia na godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie członków parafialnego zespołu Caritas na Płoni.
 3. We wtorek zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.00 na Płonię, a po niej na spotkanie młodzież klasy 8 szkoły podstawowej  i klasę 1 szkoły średniej, którzy przygotowują się do bierzmowania.
 4. W piątek i sobotę 8 i 9 kwietnia świąteczne odwiedziny chorych do uzgodnienia telefonicznie z o. Marcelim.
 5. Zapraszamy wszystkie dzieci w najbliższą sobotę 9 kwietnia na Płonię na godz. od 10.00 do 14.00 na spotkanie i przygotowanie do niedzieli. Podczas spotkania dzieci będą przygotowywały Palmy, z którymi przyjdą na niedzielną Eucharystię.
 6. W przyszłą niedzielę to Niedziela Palmowa, poświęcenie palm na każdej Mszy św., a o godz. godz. 11.00 poświęcenie na placu kościelnym i procesyjne wejście do kościoła. W tym dniu po Gorzkich Żalach nabożeństwo pasyjne na które już dziś serdecznie zapraszamy – szczegóły na plakacie w gablotce. Plan na Wielki Tydzień zostanie podany w przyszłą niedzielę oraz będzie wywieszony w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 7. W miesiącu marcu trwały prace przy przycince drzew na naszym cmentarzu. W najbliższą sobotę 9 kwietnia o godz. 9.00 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy jego uprzątnięciu, aby był czysty na nadchodzące święta. Zabierzmy ze sobą grabie, piłę i wszelki potrzebny sprzęt, który ułatwi nam jego uporządkowanie.
 8. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej za naszych zmarłych poleconych w wypominkach, w piątek o godz. 16.30. Kartki na wypominki można pobrać ze stolika z gazetami. Wypominki będą czytane 15 minut przed Drogą Krzyżową, czyli o 16.15. Po drodze Krzyżowej Msza św. Za odprawienie tego nabożeństwa możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy na to nabożeństwo dzieci i młodzież. W piątki Wielkiego Postu za pobożne odmówienie modlitwy: Oto ja dobry i najsłodszy Jezu /DN s. 237, NDN 26.5/ po Komunii św. przed wizerunkiem Chrystusa ukrzyżowanego można zyskać odpust zupełny.
 9. Zachęcamy do zwiedzenia wystawy poświęconej Słudze Bożej Siostrze Dulcisiimie, wystawa znajduje się w salce klasztornej na Płoni.
 10. W związku z wyjazdami rekolekcyjnymi wszelkie sprawy kancelaryjne prosimy o wcześniejsze skontaktowanie się i umówienie terminu drogą telefoniczną dzwoniąc na numer klasztorny 32/415 24 12 lub na nr kom 691 878 042.
 11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, na następny raz prosimy rodziny: MANDRYSZ – BORTNIK.

 

 

Bóg zapłać za Waszą modlitwę, składane ofiary osobiście lub na konto bankowe oraz za dary składane przy furcie klasztornej.

Niech Pan Wam błogosławi.