Ogłoszenia 13.03.2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

13.03.2022 r.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym na godz. 15.00, a po nim spotkanie dla członków Żywego Różańca w kościele.
 2. Zapraszamy w tygodniu o 17.30 na Adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą różańcową.
 3. We wtorek oddamy tradycyjnie cześć św. Antoniemu.
 4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w środę popielcową ofiary na pomoc Ukrainie. Zebraliśmy w sumie 13 010 zł i 100 Euro. Z zebranych pieniędzy zostaną zakupione niezbędne środki medyczne, o które prosił brat Waldemar, a także inne potrzebne rzeczy jakich bracia i ludność cywilna potrzebują. Do wtorku 15 marca chcemy zorganizować zbiórkę żywności o długim terminie przechowywania tzn. makaron, sól, mąka, cukier, ryż, kasza, fasola, groch, olej, konserwy i puszki mięsne lub rybne, słodycze dla dzieci i środki czystości. Dary będzie można składać przy furcie klasztornej. W najbliższym tygodniu ma przyjechać z Tarnopola brat Waldemar ze współbratem i przekażemy im te wszystkie dary, które trafią do najbardziej potrzebujących jak również wspomogą tam braci w przyjmowaniu uchodźców do nich się zgłaszających. Za wszelkie dobro już dziś w ich imieniu składamy serdeczne Bóg zapłać. Przekazujemy pozdrowienia oraz podziękowania za modlitwę od brata Waldemara. O modlitwę dalej prosimy aby ustały działania wojenne i nastał pokój.
 5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej za naszych zmarłych poleconych w wypominkach, w piątek o godz. 17.30. Kartki na wypominki można pobrać ze stolika z gazetami. Wypominki będą czytane 15 minut przed Drogą Krzyżową, czyli o 17.15. Po drodze Krzyżowej Msza św. wieczorna. Za odprawienie tego nabożeństwa możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy na to nabożeństwo dzieci i młodzież. W piątki Wielkiego Postu za pobożne odmówienie modlitwy: Oto ja dobry i najsłodszy Jezu /DN s. 237, NDN 26.5/ po Komunii św. przed wizerunkiem Chrystusa ukrzyżowanego można zyskać odpust zupełny.
 6. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiary na kolektę inwestycyjną. Za złożone ofiary na ten cel składamy już dziś serdeczne Bóg zapłać.
 7. W związku z wyjazdami rekolekcyjnymi wszelkie sprawy kancelaryjne prosimy o wcześniejsze skontaktowanie się i umówienie terminu drogą telefoniczną dzwoniąc na numer klasztorny 32/415 24 12 lub na nr kom 691 878 042.
 8. Przypominamy o zachowywaniu i przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych.  Przypominamy również, że komunia święta w pierwszej kolejności udzielana jest na rękę, a następnie wiernym do ust.

 

 

Bóg zapłać za Waszą modlitwę, składane ofiary osobiście lub na konto bankowe oraz za dary składane przy furcie klasztornej.

Niech Pan Wam błogosławi.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – OBORA

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym na godz. 15.00 na Płonię, a po nim spotkanie dla członków Żywego Różańca w kościele.
 2. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w środę popielcową ofiary na pomoc Ukrainie. Zebraliśmy w sumie 13 010 zł i 100 Euro. Z zebranych pieniędzy zostaną zakupione niezbędne środki medyczne, o które prosił brat Waldemar, a także inne potrzebne rzeczy jakich bracia i ludność cywilna potrzebują. Do wtorku 15 marca chcemy zorganizować zbiórkę żywności o długim terminie przechowywania tzn. makaron, sól, mąka, cukier, ryż, kasza, fasola, groch, olej, konserwy i puszki mięsne lub rybne, słodycze dla dzieci i środki czystości. Dary będzie można składać przy furcie klasztornej na Płoni. W najbliższym tygodniu ma przyjechać z Tarnopola brat Waldemar ze współbratem i przekażemy im te wszystkie dary, które trafią do najbardziej potrzebujących jak również wspomogą tam braci w przyjmowaniu uchodźców do nich się zgłaszających. Za wszelkie dobro już dziś w ich imieniu składamy serdeczne Bóg zapłać. Przekazujemy pozdrowienia oraz podziękowania za modlitwę od brata Waldemara. O modlitwę dalej prosimy aby ustały działania wojenne i nastał pokój.
 3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej za naszych zmarłych poleconych w wypominkach, w piątek o godz. 16.30. Kartki na wypominki można pobrać ze stolika z gazetami. Wypominki będą czytane 15 minut przed Drogą Krzyżową, czyli o 16.15. Po drodze Krzyżowej Msza św. Za odprawienie tego nabożeństwa możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy na to nabożeństwo dzieci i młodzież. W piątki Wielkiego Postu za pobożne odmówienie modlitwy: Oto ja dobry i najsłodszy Jezu /DN s. 237, NDN 26.5/ po Komunii św. przed wizerunkiem Chrystusa ukrzyżowanego można zyskać odpust zupełny.
 4. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiary na kolektę inwestycyjną. Za złożone ofiary na ten cel składamy już dziś serdeczne Bóg zapłać.
 5. W związku z wyjazdami rekolekcyjnymi wszelkie sprawy kancelaryjne prosimy o wcześniejsze skontaktowanie się i umówienie terminu drogą telefoniczną dzwoniąc na numer klasztorny 32/415 24 12 lub na nr kom 691 878 042.
 6. Przypominamy o zachowywaniu i przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych. Przypominamy również, że komunia święta w pierwszej kolejności udzielana jest na rękę, a następnie wiernym do ust.
 7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, na następny raz prosimy rodziny: DOLEŻYCH – DOLEŻYCH.

 

Bóg zapłać za Waszą modlitwę, składane ofiary osobiście lub na konto bankowe oraz za dary składane przy furcie klasztornej.

Niech Pan Wam błogosławi.