Ogłoszenia 19.12.2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

19.12.2021 r.

 

 1. Zapraszamy dziś na godz. 15.00 na nieszpory adwentowe w czasie których zostanie zaprzysiężona nowa Rada Parafialna. Na zakończenie nabożeństwa zostaną poświęcone szopki i figurki dzieciątka Jezus.
 2. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim obecnym na pogrzebie mamy Ojca Eligiusza. Zapraszamy na Mszę świętą za + Annę Sinkowską we wtorek o godz. 18.00.
 3. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym przy budowie szopki, a także ofiarodawcom choinek. Bóg zapłać.
 4. Do czwartku włącznie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową o 17.30.
 5. We wtorek tradycyjnie po Mszach świętych oddamy cześć św. Antoniemu.
 6. Zapraszamy na Roraty, do czwartku odprawiane będą o godz. 18.00 a w piątek o 6.30.
 7. Spowiedź przedświąteczna: codziennie od 6.00 do 6.30 oraz od 17.00 do 18.00. W piątek w wigilię: 6.00 – 6.30; 9.00 – 11.00; 14.00 – 16.00. Spowiedź na Oborze we wtorek od 16.00.
 8. Wigilia Bożego Narodzenia. Pasterki o godz. 22.00 w języku niemieckim i 24.00 w języku polskim. Przypominamy i zachęcamy aby w wigilię zachować post powstrzymując się od pokarmów mięsnych.
 9. Uroczystość Bożego Narodzenia porządek Mszy św.: 8.30 i 11.00. Nieszpory kolędowe o godz. 15.00.
 10. W drugi dzień Świąt to niedziela św. Rodziny, porządek Mszy świętych: 00, 8.30, 11.00. Nabożeństwo kolędowe o godz. 15.00.
 11. W zakrystii i przy furcie klasztornej można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne oraz kalendarz parafialny na Nowy Rok 2022. Za kalendarz można złożyć dobrowolną ofiarę, będzie ona cegiełką na rewitalizację naszego cmentarza.

 

 

 1. Informujemy, że przyjmujemy intencje mszalne na przyszły rok. W obecnej sytuacji proponujemy by przynieść je zapisane na kartce z podaniem numeru telefonu. Możemy je złożyć na furcie lub zakrystii.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Gościa Niedzielnego oraz możemy zabrać nowy numer gazetki parafialnej.
 3. W dekrecie biskupa ordynariusza z dnia 9 grudnia 2021 roku czytamy, że ze względu na sytuację epidemiczną nie może odbyć się tradycyjna wizyta kolędowa. W naszej parafii odbędą się Msze Kolędowe – plan Mszy będzie w osobnej gazetce na stoliku z gazetami w przyszłą niedzielę. Rozpoczniemy je od 03 stycznia 2022 roku. Ofiary jakie złożycie w czasie Mszy św. kolędowej będą przeznaczone na pokrycie kosztów rewitalizacji naszego cmentarza. Można je będzie złożyć w kopercie, do koszyków na balaskach.
 4. Przypominamy o zachowywaniu i przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych. Przypominamy również, że komunia święta w pierwszej kolejności udzielana jest na rękę, a następnie wiernym do ust.

 

Bóg zapłać za Waszą modlitwę, składane ofiary osobiście lub na konto bankowe oraz za dary składane przy furcie klasztornej.

Niech Pan Wam błogosławi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – OBORA

19.12.2021 r.

 

 1. Zapraszamy dziś na godz. 15.00 na Płonię na nieszpory adwentowe w czasie których zostanie zaprzysiężona nowa Rada Parafialna. Na zakończenie nabożeństwa zostaną poświęcone szopki i figurki dzieciątka Jezus.
 2. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim obecnym na pogrzebie mamy Ojca Eligiusza. Zapraszamy na Mszę świętą za + Annę Sinkowską we wtorek o godz. 18.00 na Płoni.
 3. Zapraszamy na Roraty na Płonię, do czwartku odprawiane będą o godz. 18.00 a w piątek o 6.30.
 4. Spowiedź przedświąteczna: codziennie od 6.00 do 6.30 oraz od 17.00 do 18.00. W piątek w wigilię: 6.00 – 6.30; 9.00 – 11.00; 14.00 – 16.00. Spowiedź na Oborze we wtorek od 16.00.
 5. Wigilia Bożego Narodzenia. Pasterki o godz. 22.00 na Płoni w języku niemieckim, o 22.00 na Oborze i 24.00 na Płoni w języku polskim. Przypominamy i zachęcamy aby w wigilię zachować post powstrzymując się od pokarmów mięsnych.
 6. W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne oraz kalendarz parafialny na Nowy Rok 2022. Za kalendarz można złożyć dobrowolną ofiarę, będzie ona cegiełką na rewitalizację naszego cmentarza.
 7. Informujemy, że przyjmujemy intencje mszalne na przyszły rok. W obecnej sytuacji proponujemy by przynieść je zapisane na kartce z podaniem numeru telefonu. Możemy je złożyć na furcie lub zakrystii.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Gościa Niedzielnego oraz możemy zabrać nowy numer gazetki parafialnej.

 

 

 

 

 

 1. W dekrecie biskupa ordynariusza z dnia 9 grudnia 2021 roku czytamy, że ze względu na sytuację epidemiczną nie może odbyć się tradycyjna wizyta kolędowa. W naszej parafii odbędą się Msze Kolędowe – plan Mszy będzie w osobnej gazetce na stoliku z gazetami w przyszłą niedzielę. Rozpoczniemy je od 03 stycznia 2022 roku. Ofiary jakie złożycie w czasie Mszy św. kolędowej będą przeznaczone na pokrycie kosztów rewitalizacji naszego cmentarza. Można je będzie złożyć w kopercie, do koszyków na balaskach.
 2. Przypominamy o zachowywaniu i przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych. Przypominamy również, że komunia święta w pierwszej kolejności udzielana jest na rękę, a następnie wiernym do ust.
 3. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, na następny raz prosimy rodziny: JASNY – JASNY.

 

Bóg zapłać za Waszą modlitwę, składane ofiary osobiście lub na konto bankowe oraz za dary składane przy furcie klasztornej.

Niech Pan Wam błogosławi.