Ogłoszenia 16.05.2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

16.05.2021 r.

 1. Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o godz. 18.00, w czwartki jak pogoda pozwoli przy kapliczkach ( w najbliższy czwartek przy ul. Fabrycznej), w sobotę o 17.30 przed wieczorną Mszą św., a w niedzielę o 15.00.
 2. Nieszpory Płońskie z nabożeństwem majowym o godz. 15.00. Zapraszamy.
 3. Odpust Parafialny ku czci św. Paschalisa odbędzie się w poniedziałek 17 maja. Porządek Mszy w tym dniu 6.30; 9.00 i odpustowa o godz. 18.00 na placu przed kościołem zachowując dystans o którym mowa w rozporządzeniu. O ile pozwoli nam pogoda, Msza i procesja Teoforyczna na dworze. Przynieśmy ze sobą krzesełka. Prosimy osoby do sztandarów i baldachimu, oraz dzieci w śląskich strojach. Kaznodzieją odpustowym będzie o. Salezy Szuper z Góry św. Anny. W tym dniu przypada również wieczysta adoracja dla naszej parafii, plan adoracji wywieszony jest w gablocie.
 4. We wtorek po mszach świętych oddamy cześć św. Antoniemu.
 5. Procesja ku czci św. Urbana w przyszłą niedzielę tj. 23 maja o godz. 14.00. Prosimy osoby do sztandarów, figury, krzyża i nagłośnienia.
 6. Misje parafialne odbędą się od 6 do 13 czerwca. Poprowadzą je ojcowie Salezy i Kamil, pracujący na Górze św. Anny.
 7. W ubiegły czwartek piorun który uderzył w klasztor spowodował poważne awarie centrali telefonicznej, dzwonów, kotłowni oraz częściowo instalacji elektrycznej, stąd utrudniony jest kontakt telefoniczny. W sprawach pilnych można dzwonić na nr kom. 691 878 042.
 8. W bibliotece naszej szkoły są do obioru maseczki dla mieszkańców. Wejście od strony boiska w godzinach 15.00 – 16.30 w dniach 14.05 do 21.05.
 9. Od 4 maja w naszej świątyni będzie mogło uczestniczyć w sumie 27 osób ( 1 osoba na 15 m2).
 10. System numerków, obowiązuje w sobotę wieczorem i w niedzielę. W tygodniu rano i wieczorem ilość osób utrzymuje się w dozwolonej liczbie. Do kościoła wchodzimy przez zakrystię odbierając numerek, powrót tą samą drogą oddając numerek. Miejsca w kościele które będziemy zajmować są oznaczone.
 11. Porządek Mszy św. niedzielnych w naszym kościele w maju 7.00; 8.30; 11.00 – transmisja on – line na parafialnym profilu fanpage na Facebook – Parafia św. Paschalisa w Raciborzu; 13.00 i 17.00, a na Oborze 9.45 i 11.00.
 12. Kancelaria parafialna czynna jest wyłącznie w trybie telefonicznym lub mailowym. Numer telefonu do klasztoru 32/415-24-12 lub 691-878-042.
 13. Przypominamy o zachowywaniu i przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych. Zobowiązuje się wiernych do zakrywania ust i nosa podczas spotkań i nabożeństw religijnych jak w kościele tak i na zewnątrz. Nadal zachęcamy do dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła. Przypominamy również, że komunia święta w pierwszej kolejności udzielana jest na rękę, a następnie wiernym do ust.

Zapowiedzi przedślubne: Zap. I – Kamil Sładek, kawaler, Rzym-Kat., zam. Racibórz

            Martyna Sankala, panna, Rzym-Kat., zam. Rydułtowy

Bóg zapłać za Waszą modlitwę, składane ofiary osobiście lub na konto bankowe oraz za dary składane przy furcie klasztornej.

Niech Pan Wam błogosławi.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – OBORA

16.05.2021 r.

 1. Nabożeństwa majowe na Oborze odprawiane są po Mszy św., a w tygodniu o 17.30.
 2. Zapraszamy na Nieszpory Płońskie z nabożeństwem majowym o godz. 15.00 na Płonię.
 3. Odpust Parafialny ku czci św. Paschalisa odbędzie się w poniedziałek 17 maja na Płoni. Porządek Mszy w tym dniu 6.30; 9.00 i odpustowa o godz. 18.00 na placu przed kościołem zachowując dystans o którym mowa w rozporządzeniu. O ile pozwoli nam pogoda, Msza i procesja Teoforyczna na dworze. Przynieśmy ze sobą krzesełka. Prosimy osoby do sztandarów i baldachimu, oraz dzieci w śląskich strojach. Kaznodzieją odpustowym będzie o. Salezy Szuper z Góry św. Anny. W tym dniu przypada również wieczysta adoracja dla naszej parafii, plan adoracji wywieszony jest w gablocie.
 4. Procesja ku czci św. Urbana w przyszłą niedzielę tj. 23 maja o godz. 14.00 na Płoni. Prosimy osoby do sztandarów, figury, krzyża i nagłośnienia.
 5. Misje parafialne odbędą się od 6 do 13 czerwca. Poprowadzą je ojcowie Salezy i Kamil, pracujący na Górze św. Anny.
 6. W ubiegły czwartek piorun który uderzył w klasztor spowodował poważne awarie centrali telefonicznej, dzwonów, kotłowni oraz częściowo instalacji elektrycznej, stąd utrudniony jest kontakt telefoniczny. W sprawach pilnych można dzwonić na nr kom. 691 878 042.
 7. W bibliotece naszej szkoły są do obioru maseczki dla mieszkańców. Wejście od strony boiska w godzinach 15.00 – 16.30 w dniach 14.05 do 21.05.
 8. Od 4 maja w związku z obostrzeniami, w naszej świątyni będzie mogło uczestniczyć w sumie 4 osoby ( 1 osoba na 15 m2). W pierwszej kolejności dajmy możliwość uczestnictwa osobom z zamówioną intencją mszalną. Pozostali wierni będą mogli uczestniczyć na zewnątrz będzie włączony głośnik.
 9. Porządek Mszy św. niedzielnych w kościele na Płoni o 7.00; 8.30; 11.00 – transmisja on – line na parafialnym profilu fanpage na Facebook – Parafia św. Paschalisa w Raciborzu; 13.00 i 17.00, a na Oborze 9.45 i 11.00.
 10. Kancelaria parafialna czynna jest wyłącznie w trybie telefonicznym lub mailowym. Numer telefonu do klasztoru 32/415-24-12 lub 691-878-042.
 11. Przypominamy o zachowywaniu i przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych. Zobowiązuje się wiernych do zakrywania ust i nosa podczas spotkań i nabożeństw religijnych jak w kościele tak i na zewnątrz. Nadal zachęcamy do dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła. Przypominamy również, że komunia święta w pierwszej kolejności udzielana jest na rękę, a następnie wiernym do ust.
 12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, na następny raz prosimy rodziny: LIPIEŃ – ŻOŁYŃSKI.

 

 

Bóg zapłać za Waszą modlitwę, składane ofiary osobiście lub na konto bankowe oraz za dary składane przy furcie klasztornej.

Niech Pan Wam błogosławi.