Ogłoszenia 09.05.2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

09.05.2021 r.

 

 1. Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o godz. 18.00, w czwartki jak pogoda pozwoli przy kapliczkach ( w najbliższy czwartek przy ul. Sudeckiej 113), w sobotę o 17.30 przed wieczorną Mszą św.,             a w niedzielę o 15.00.
 2. Dni Krzyżowe i modlitwy o urodzaje odbędą się 10, 11 i 12 maja o godz. 6.00 a po zakończeniu Msza święta poranna.
 3. Nieszpory Płońskie z nabożeństwem majowym o godz. 15.00. Zapraszamy.
 4. We wtorek po mszach świętych oddamy cześć św. Antoniemu.
 5. Powoli nauka wraca do szkoły, dlatego wznawiamy spotkania przygotowujące do sakramentu bierzmowania już nie on-line a w kościele. Terminy spotkań: klasa 6 we wtorek 11.05. – po nabożeństwie majowym; klasa 7 – w środę 12.05. po nabożeństwie majowym; klasa 8 – w czwartek 13.05. po nabożeństwie majowym.
 6. W piątek 14 maja na nabożeństwo majowe w sposób szczególny zapraszamy dzieci.
 7. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę na kolektę inwestycyjną. Już dziś składamy za nie serdeczne Bóg zapłać.
 8. W czwartek przypada 13 maja Dzień Fatimski, różaniec odmówimy rano przed Mszą część radosną, po Mszy część bolesną, podczas nabożeństwa majowego część chwalebną, na Oborze część światła.
 9. Odpust Parafialny ku czci św. Paschalisa odbędzie się 17 maja. Porządek Mszy w tym dniu 6.30; 9.00 i odpustowa o godz. 18.00. Prosimy osoby do sztandarów. Kaznodzieją odpustowym będzie o. Salezy Szuper z Góry św. Anny. W tym dniu przypada również wieczysta adoracja dla naszej parafii, plan adoracji zostanie wywieszony w przyszłą niedzielę.
 10. Od 4 maja w naszej świątyni będzie mogło uczestniczyć w sumie 27 osób ( 1 osoba na 15 m2).
 11. System numerków, obowiązuje w sobotę wieczorem i w niedzielę. W tygodniu rano i wieczorem ilość osób utrzymuje się w dozwolonej liczbie. Do kościoła wchodzimy przez zakrystię odbierając numerek, powrót tą samą drogą oddając numerek. Miejsca w kościele które będziemy zajmować są oznaczone.
 12. Porządek Mszy św. niedzielnych w naszym kościele w maju 7.00; 8.30; 11.00 – transmisja on – line na parafialnym profilu fanpage na Facebook – Parafia św. Paschalisa w Raciborzu; 13.00 i 17.00, a na Oborze 9.45 i 11.00.
 13. Kancelaria parafialna czynna jest wyłącznie w trybie telefonicznym lub mailowym. Numer telefonu do klasztoru 32/415-24-12 lub 691-878-042.
 14. Przypominamy o zachowywaniu i przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych. Zobowiązuje się wiernych do zakrywania ust i nosa podczas spotkań i nabożeństw religijnych jak w kościele tak i na zewnątrz. Nadal zachęcamy do dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła. Przypominamy również, że komunia święta w pierwszej kolejności udzielana jest na rękę, a następnie wiernym do ust.

 

Bóg zapłać za Waszą modlitwę, składane ofiary osobiście lub na konto bankowe oraz za dary składane przy furcie klasztornej.

Niech Pan Wam błogosławi.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – OBORA

09.05.2021 r.

 

 1. Nabożeństwa majowe na Oborze odprawiane są po Mszy św., a w tygodniu o 17.30.
 2. Zapraszamy na Nieszpory Płońskie z nabożeństwem majowym o godz. 15.00 na Płonię.
 3. Na Płoni Dni Krzyżowe i modlitwy o urodzaje odbędą się 10, 11 i 12 maja o godz. 6.00 a po zakończeniu Msza święta poranna.
 4. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę na kolektę inwestycyjną. Już dziś składamy za nie serdeczne Bóg zapłać.
 5. Powoli nauka wraca do szkoły, dlatego wznawiamy spotkania przygotowujące do sakramentu bierzmowania już nie on-line a w kościele na Płoni. Terminy spotkań: klasa 6 we wtorek 11.05. – po nabożeństwie majowym; klasa 7 – w środę 12.05. po nabożeństwie majowym; klasa 8 – w czwartek 13.05. po nabożeństwie majowym.
 6. W piątek 14 maja na Płoni na nabożeństwo majowe w sposób szczególny zapraszamy dzieci.
 7. Na Płoni Odpust Parafialny ku czci św. Paschalisa odbędzie się 17 maja. Porządek Mszy w tym dniu 6.30; 9.00 i odpustowa o godz. 18.00. Prosimy osoby do sztandarów. Kaznodzieją odpustowym będzie o. Salezy Szuper z Góry św. Anny. W tym dniu przypada również wieczysta adoracja dla naszej parafii, plan adoracji zostanie wywieszony w przyszłą niedzielę.
 8. W czwartek przypada 13 maja Dzień Fatimski, różaniec odmówimy rano przed Mszą część radosną, po Mszy część bolesną, podczas nabożeństwa majowego część chwalebną, na Oborze część światła.
 9. Od 4 maja w związku z obostrzeniami, w naszej świątyni będzie mogło uczestniczyć w sumie 4 osoby ( 1 osoba na 15 m2). W pierwszej kolejności dajmy możliwość uczestnictwa osobom z zamówioną intencją mszalną. Pozostali wierni będą mogli uczestniczyć na zewnątrz będzie włączony głośnik.
 10. Porządek Mszy św. niedzielnych w kościele na Płoni o 7.00; 8.30; 11.00 – transmisja on – line na parafialnym profilu fanpage na Facebook – Parafia św. Paschalisa w Raciborzu ( za wyjątkiem 9 maja); 13.00 i 17.00, a na Oborze 9.45 i 11.00.
 11. Kancelaria parafialna czynna jest wyłącznie w trybie telefonicznym lub mailowym. Numer telefonu do klasztoru 32/415-24-12 lub 691-878-042.
 12. Przypominamy o zachowywaniu i przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych. Zobowiązuje się wiernych do zakrywania ust i nosa podczas spotkań i nabożeństw religijnych jak w kościele tak i na zewnątrz. Nadal zachęcamy do dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła. Przypominamy również, że komunia święta w pierwszej kolejności udzielana jest na rękę, a następnie wiernym do ust.
 13. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, na następny raz prosimy rodziny: DROŻDŻOK – ZGRZĘDEK.

 

 

Bóg zapłać za Waszą modlitwę, składane ofiary osobiście lub na konto bankowe oraz za dary składane przy furcie klasztornej.

Niech Pan Wam błogosławi.