Ogłoszenia 02.05.2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

02.05.2021 r.

 1. Rozpoczął się miesiąc maj, a z nim nabożeństwa majowe, na które wszystkich serdecznie zapraszamy, szczególnie dzieci i młodzież. Dla dzieci są przygotowane plansze i obrazki, które będzie można odbierać w zakrystii. Nabożeństwa będą odprawiane w tygodniu o godz. 18.00, w czwartki jak pogoda pozwoli przy kapliczkach ( Szkolna, Sudecka, Fabryczna Tarnowska), w sobotę o 17.30 przed wieczorną Mszą św., a w niedzielę o 15.00.
 2. Dni Krzyżowe i modlitwy o urodzaje odbędą się 10, 11 i 12 maja.
 3. O 14.00 dziś Komunia świętą dla wszystkich łączących się z nami na Mszy św. on-line.
 4. Wielkie Nieszpory Płońskie z nabożeństwem majowym o godz. 15.00. Zapraszamy.
 5. 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski, porządek Mszy św. niedzielny, nabożeństwo majowe o godz. 15.00.
 6. We wtorek po mszach świętych oddamy cześć św. Antoniemu.
 7. Odwiedziny chorych 7 i 8 maja, do uzgodnienia telefonicznie z o. Marcelim.
 8. 9 maja to dzień ślubowanej pielgrzymki do Matki Bożej. W związku, że nie może odbyć oficjalna forma, zastąpimy ją inną. Spotkamy się wszyscy u Matki Bożej na Mszy św. o godz. 11.00. Można będzie samemu iść pieszo, pojechać rowerem czy samochodem. O godz. 9.45 na placu przed kościołem odbędzie błogosławieństwo dla pielgrzymów. Porządek Mszy w naszej parafii w tym dniu pozostanie bez zmian, nie będzie w tym dniu transmisji Mszy św.
 9. 9 maja w naszej parafii gościć będziemy z kazaniami o. Teofila – misjonarza z Ziemi Świętej, po Mszach będzie można złożyć ofiarę na Ziemię Świętą. W jego imieniu składam już dziś serdeczne Bóg zapłać.
 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych pierwszej grupy za wszelką pomoc i prace przy przygotowaniu uroczystości komunijnych.
 11. Od 4 maja w naszej świątyni będzie mogło uczestniczyć w sumie 27 osób ( 1 osoba na 15 m2).
 12. System numerków, obowiązuje w sobotę wieczorem i w niedzielę. W tygodniu rano i wieczorem ilość osób utrzymuje się w dozwolonej liczbie. Do kościoła wchodzimy przez zakrystię odbierając numerek, powrót tą samą drogą oddając numerek. Miejsca w kościele które będziemy zajmować są oznaczone.
 13. Porządek Mszy św. niedzielnych w naszym kościele w maju 7.00; 8.30; 11.00 – transmisja on – line na parafialnym profilu fanpage na Facebook – Parafia św. Paschalisa w Raciborzu ( za wyjątkiem 9 maja) ; 13.00 i 17.00, a na Oborze 9.45 i 11.00.
 14. Kancelaria parafialna czynna jest wyłącznie w trybie telefonicznym lub mailowym. Numer telefonu do klasztoru 32/415-24-12 lub 691-878-042.
 15. Przypominamy o zachowywaniu i przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych. Zobowiązuje się wiernych do zakrywania ust i nosa podczas spotkań i nabożeństw religijnych jak w kościele tak i na zewnątrz. Nadal zachęcamy do dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła. Przypominamy również, że komunia święta w pierwszej kolejności udzielana jest na rękę, a następnie wiernym do ust.

Bóg zapłać za Waszą modlitwę, składane ofiary osobiście lub na konto bankowe oraz za dary składane przy furcie klasztornej.

Niech Pan Wam błogosławi.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – OBORA

02.05.2021 r.

 

 1. Nabożeństwa majowe na Oborze będą odprawiane po Mszy św., a w tygodniu o 17.30.
 2. Dziś o godz.14.00 na Płoni Komunia święta dla wszystkich łączących się z nami na Mszy św. on-line.
 3. Zapraszamy na Wielkie Nieszpory Płońskie o godz. 15.00 na Płonię.
 4. 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski, porządek Mszy św. niedzielny, nabożeństwo majowe o godz. 15.00.
 5. Odwiedziny chorych 7 i 8 maja, do uzgodnienia telefonicznie z o. Marcelim.
 6. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie można złożyć ofiary na potrzeby kościoła na Oborze.
 7. 9 maja to dzień ślubowanej pielgrzymki do Matki Bożej. W związku, że nie może odbyć oficjalna forma, zastąpimy ją inną. Spotkamy się wszyscy u Matki Bożej na Mszy św. o godz. 11.00. Można będzie samemu iść pieszo, pojechać rowerem czy samochodem. O godz. 9.45 na placu przed kościołem odbędzie błogosławieństwo dla pielgrzymów. Porządek Mszy w naszej parafii w tym dniu pozostanie bez zmian, nie będzie w tym dniu transmisji Mszy św.
 8. Od 4 maja w związku z obostrzeniami, w naszej świątyni będzie mogło uczestniczyć w sumie 4 osoby ( 1 osoba na 15 m2). W pierwszej kolejności dajmy możliwość uczestnictwa osobom z zamówioną intencją mszalną. Pozostali wierni będą mogli uczestniczyć na zewnątrz będzie włączony głośnik.
 9. Porządek Mszy św. niedzielnych w kościele na Płoni o 7.00; 8.30; 11.00 – transmisja on – line na parafialnym profilu fanpage na Facebook – Parafia św. Paschalisa w Raciborzu ( za wyjątkiem 9 maja); 13.00 i 17.00, a na Oborze 9.45 i 11.00.
 10. Kancelaria parafialna czynna jest wyłącznie w trybie telefonicznym lub mailowym. Numer telefonu do klasztoru 32/415-24-12 lub 691-878-042.
 11. Przypominamy o zachowywaniu i przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych. Zobowiązuje się wiernych do zakrywania ust i nosa podczas spotkań i nabożeństw religijnych jak w kościele tak i na zewnątrz. Nadal zachęcamy do dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła. Przypominamy również, że komunia święta w pierwszej kolejności udzielana jest na rękę, a następnie wiernym do ust.
 12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, na następny raz prosimy rodziny: KUSY – TESARSKI.

 

 

Bóg zapłać za Waszą modlitwę, składane ofiary osobiście lub na konto bankowe oraz za dary składane przy furcie klasztornej.

Niech Pan Wam błogosławi.