Ogłoszenia 13.09.2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

13.09.2020 r.

 

 1. Zapraszamy na nieszpory niedzielnena godz.15.00
 2. W poniedziałek 14 września, kancelaria będzie nieczynna.
 3. Wewtorek po mszach świętych oddamy cześć św. Antoniemu.
 4. W miesiącu wrześniu w tygodniu przed Mszą świętą wieczorną o 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową, suplikacje i Msza św. wieczorna.
 5. Zapraszamy chłopców od 3 klasy wzwyż, do zapisywania się do grona ministrantów naszej parafii. To zaszczytna funkcja, bo przy ołtarzu służymy samemu Panu Bogu. Chętnych do zapisów zapraszamy w poniedziałek 14 września bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.
 6. Dziewczynki i chłopców grających albo lubiących śpiewać zapraszamy na spotkania scholi parafialnej. Spotkanieodbędzie się w czwartek 17 września o godz. 17.00 w salce klasztornej.
 7. W sobotę 19 września o godz. 15.00 w kościele spotkanie dla młodzieży, która w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania. Bierzmowania udzieli ks. Bp 21 września na Mszy św. o godz. 18.00.
 8. Również w sobotę o godz. 19.00 zbiórka LSO w kościele.
 9. 20 września na Mszy św. o godz. 11.00 w naszej parafii uroczystość prymicji naszego parafianina o. Adama Rokosz – dominikanina. Zapraszamy osoby, które chciałyby włączyć się do pomocy w ich przygotowaniu. Ze względu na trwającą epidemię, członkowie rady parafialnej wzorem lat ubiegłych nie będą chodzić po domach, a gdyby ktoś chciał wspomóc to dzieło, może to uczynić składając ofiarę w kopercie z dopiskiem prymicje. Koperty można będzie składać w zakrystii lub przy furcie klasztornej.
 10. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę na kolektę inwestycyjną. Za złożone ofiary już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.
 11. Na naszym cmentarzu stoi już nowy krzyż z nowym krucyfiksem. Uroczyste poświęcenie nowego krzyża odbędzie 20 września o godz. 15.00 podczas nabożeństwa na cmentarzu. Serdecznie wszystkich parafian zapraszamy, na nabożeństwo przynieśmy ze sobą świece.
 12. I Komunia Święta w naszej parafii odbędzie się 25 kwietnia 2021 roku. Spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych w czwartek 24 września o godz. 17.00 w salce klasztornej. Rocznica I Komunii Świętej 2 maja 2021 roku.
 13. W niedzielę 4 października na Mszy św. o godz. 11.00 obchodzić będziemy uroczystość 100-lecia przybycia Franciszkanów na Płonię.
 14. W gablocie wywieszony jest terminarz spotkań Prezydenta Raciborza z mieszkańcami.
 15. Firma Tokaj-Cobex zachęca mieszkańców dzielnicy Płonia skorzystania z dofinasowania wymiany ogrzewania i skorzystania z dofinasowania inwestycji. Szczegóły w gablocie.
 16. Przypominamyozachowywaniu i przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych, o zakrywaniu usti nosa podczas spotkań i nabożeństw religijnych, a także dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła. Przypominamy również, że komunia święta w pierwszej kolejności udzielana jest na rękę, a następnie wiernym do ust. W niedzielę kiedy udzielać będzie komunię dwóch ojców, od strony zakrystii będzie udzielana na rękę, a od strony ambony do ust.

 

Zapowiedzi przedślubne:

Zap. III

Paulina Magda Augustowska, Rzym-Kat, panna, zam. Racibórz

Tomasz Piotr Kowal, Rzym-Kat, kawaler, zam. Wrocław

 

Bóg zapłać za Waszą modlitwę, składane ofiary osobiście lub na konto bankowe oraz za dary składane przy furcie klasztornej.Niech Pan Wam błogosławi.

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE– OBORA

13.09.2020r.

 

 1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne na godz.15.00 na Płonię.
 2. W poniedziałek 14 września, kancelaria będzie nieczynna.
 3. We wtorek po mszach świętych na Płoni oddamy cześć św. Antoniemu.
 4. W miesiącu wrześniu w tygodniu przed Mszą świętą wieczorną o 17.30 na Płoni wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową, suplikacje i Msza św. wieczorna.
 5. Zapraszamy chłopców od 3 klasy wzwyż, do zapisywania się do grona ministrantów naszej parafii. To zaszczytna funkcja, bo przy ołtarzu służymy samemu Panu Bogu. Chętnych do zapisów zapraszamy w poniedziałek 14 września bezpośrednio po Mszy św. wieczornej na Płoni.
 6. Dziewczynki i chłopców grających albo lubiących śpiewać zapraszamy na spotkania scholi parafialnej. Spotkanieodbędzie się w czwartek 17 września o godz. 17.00 w salce klasztornej na Płoni.
 7. W sobotę 19 września o godz. 15.00 w kościele na Płoni spotkanie dla młodzieży, która w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania. Bierzmowania udzieli ks. Bp 21 września na Mszy św. o godz. 18.00.
 8. 20 września na Mszy św. o godz. 11.00 w naszej parafii uroczystość prymicji naszego parafianina o. Adama Rokosz – dominikanina. Zapraszamy osoby, które chciałyby włączyć się do pomocy w ich przygotowaniu. Ze względu na trwającą epidemię, członkowie rady parafialnej wzorem lat ubiegłych nie będą chodzić po domach, a gdyby ktoś chciał wspomóc to dzieło, może to uczynić składając ofiarę w kopercie z dopiskiem prymicje. Koperty można będzie składać w zakrystii lub przy furcie klasztornej.
 9. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę na kolektę inwestycyjną. Za złożone ofiary już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10. Na naszym cmentarzu stoi już nowy krzyż z nowym krucyfiksem. Uroczyste poświęcenie nowego krzyża odbędzie 20 września o godz. 15.00 podczas nabożeństwa na cmentarzu. Serdecznie wszystkich parafian zapraszamy, na nabożeństwo przynieśmy ze sobą świece.
 11. I Komunia Święta w naszej parafii odbędzie się 25 kwietnia 2021 roku. Spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych w czwartek 24 września o godz. 17.00 w salce klasztornej. Rocznica I Komunii Świętej 2 maja 2021 roku.
 12. W niedzielę 4 października na Mszy św. o godz. 11.00 obchodzić będziemy uroczystość 100-lecia przybycia Franciszkanów na Płonię.
 13. W gablocie na Płoni wywieszony jest terminarz spotkań Prezydenta Raciborza z mieszkańcami.
 14. Przypominamy o zachowywaniu i przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych, o zakrywaniu ust i nosa podczas spotkań i nabożeństw religijnych, a także dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła. Przypominamy również, że komunia święta w pierwszej kolejności udzielana jest na rękę, a następnie wiernym do ust. W niedzielę kiedy udzielać będzie komunię dwóch ojców, od strony zakrystii będzie udzielana na rękę, a od strony ambony do ust.
 15. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, na następny raz prosimy rodziny:SŁAWIŃSKI – POZIMSKI.

Zapowiedzi przedślubne:

Zap. III

Paulina Magda Augustowska, Rzym-Kat, panna, zam. Racibórz

Tomasz Piotr Kowal, Rzym-Kat, kawaler, zam. Wrocław

 

Bóg zapłać za Waszą modlitwę, składane ofiary osobiście lub na kontobankowe oraz za dary składane przy furcie klasztornej.

Niech Pan Wam błogosławi.