Ogłoszenia 06.09.2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

06.09.2020 r.

 

 1. Dziś w naszej parafii dożynki, czyli dziękczynienie Panu Bogu za dary i plony ziemi. Jest to okazja by podziękować Bogu nie tylko za pracę rolników, ale przede wszystkim za to, że na naszym stole jest chleb, dar Boży. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych dożynek.
 2. Zapraszamy na nieszpory niedzielne na godz. 15.00, po nich spotkanie FZŚ w salce klasztornej.
 3. W poniedziałek 7 września, kancelaria będzie nieczynna.
 4. We wtorek po mszach świętych oddamy cześć św. Antoniemu. W tym dniu wspominamy Narodzenie MB, zwane potocznie MB Siewnej, po mszach poświęcenie ziarna na zasiew.
 5. W miesiącu wrześniu w tygodniu przed Mszą świętą wieczorną o 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową, suplikacje i Msza św. wieczorna.
 6. W naszej diecezji obowiązuje 3-letnie przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. U nas będzie się to odbywało w ramach comiesięcznych spotkań dla danego rocznika. Pierwsze spotkania odbędą się wg porządku:

VI i VII klasa w środę 9 września o godz. 19.00

VIII klasa w czwartek 10 września o godz. 19.00 ( a później w każdy kolejny pierwszy czwartek miesiąca).

 1. Dziewczynki i chłopców grających albo lubiących śpiewać zapraszamy na spotkania scholi parafialnej. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek 10 września o godz. 17.00 w kościele.
 2. Zapraszamy chłopców od 3 klasy wzwyż, do zapisywania się do grona ministrantów naszej parafii. To zaszczytna funkcja, bo przy ołtarzu służymy samemu Panu Bogu. Chętnych do zapisów zapraszamy w poniedziałek 14 września bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.
 3. W sobotę 12 września o godz. 15.00 w kościele spotkanie dla młodzieży, która w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania. Bierzmowania udzieli ks. Bp 21 września na Mszy św. o godz. 18.00.
 4. W przyszłą niedzielę 13 września po Mszy o godz.11.00 poświęcimy tornistry i przybory szkolne. Zapraszamy wszystkich uczniów klas pierwszych.
 5. 20 września na Mszy św. o godz. 11.00 w naszej parafii uroczystość prymicji naszego parafianina o. Adama Rokosz – dominikanina. Zapraszamy osoby, które chciałyby włączyć się do pomocy w ich przygotowaniu. Ze względu na trwającą epidemię, członkowie rady parafialnej wzorem lat ubiegłych nie będą chodzić po domach, a gdyby ktoś chciał wspomóc to dzieło, może to uczynić składając ofiarę w kopercie z dopiskiem prymicje. Koperty można będzie składać w zakrystii lub przy furcie klasztornej.
 6. Na naszym cmentarzu stoi już nowy krzyż z nowym krucyfiksem. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym z w pracach demontażowych starego i montażu nowego, jak również fundatorom nowego krzyża. Uroczyste poświęcenie nowego krzyża odbędzie 20 września o godz. 15.00 podczas nabożeństwa na cmentarzu. Serdecznie wszystkich parafian zapraszamy.
 7. Przypominamy o zachowywaniu i przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych, o zakrywaniu ust i nosa podczas spotkań i nabożeństw religijnych, a także dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła. Przypominamy również, że komunia święta w pierwszej kolejności udzielana jest na rękę, a następnie wiernym do ust. W niedzielę kiedy udzielać będzie komunię dwóch ojców, od strony zakrystii będzie udzielana na rękę, a od strony ambony do ust.

 

Zapowiedzi przedślubne:

Zap. II

Paulina Magda Augustowska, Rzym-Kat, panna, zam. Racibórz

Tomasz Piotr Kowal, Rzym-Kat, kawaler, zam. Wrocław

 

Bóg zapłać za Waszą modlitwę, składane ofiary osobiście lub na konto bankowe oraz za dary składane przy furcie klasztornej. Niech Pan Wam błogosławi.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – OBORA

06.09.2020r.

 

 1. Dziś w naszej parafii dożynki, czyli dziękczynienie Panu Bogu za dary i plony ziemi. Jest to okazja by podziękować Bogu nie tylko za pracę rolników, ale przede wszystkim za to, że na naszym stole jest chleb, dar Boży. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych dożynek.
 2. Zapraszamy na nieszpory niedzielne na godz. 15.00 na Płonię, po nich spotkanie FZŚ w salce klasztornej.
 3. W poniedziałek 7 września, kancelaria będzie nieczynna.
 4. We wtorek po mszach świętych oddamy cześć św. Antoniemu. W tym dniu wspominamy Narodzenie MB, zwane potocznie MB Siewnej, po mszach poświęcenie ziarna na zasiew.
 5. W miesiącu wrześniu w tygodniu przed Mszą świętą wieczorną o 17.30 na Płoni wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową, suplikacje i Msza św. wieczorna.
 6. W naszej diecezji obowiązuje 3-letnie przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. U nas będzie się to odbywało w ramach comiesięcznych spotkań dla danego rocznika. Pierwsze spotkania odbędą się na Płoni wg porządku:

VI i VII klasa w środę 9 września o godz. 19.00

VIII klasa w czwartek 10 września o godz. 19.00 ( a później w każdy kolejny pierwszy czwartek miesiąca).

 1. Dziewczynki i chłopców grających albo lubiących śpiewać zapraszamy na spotkania scholi parafialnej. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek 10 września o godz. 17.00 w kościele na Płoni.
 2. Zapraszamy chłopców od 3 klasy wzwyż, do zapisywania się do grona ministrantów naszej parafii. To zaszczytna funkcja, bo przy ołtarzu służymy samemu Panu Bogu. Chętnych do zapisów zapraszamy w poniedziałek 14 września bezpośrednio po Mszy św. wieczornej na Płoni.

 

 1. W sobotę 12 września o godz. 15.00 w kościele na Płoni spotkanie dla młodzieży, która w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania. Bierzmowania udzieli ks. Bp 21 września na Mszy św. o godz. 18.00.
 2. W przyszłą niedzielę 13 września na Płoni po Mszy o godz.11.00 poświęcimy tornistry i przybory szkolne. Zapraszamy wszystkich uczniów klas pierwszych.
 3. 20 września na Mszy św. o godz. 11.00 w naszej parafii uroczystość prymicji naszego parafianina o. Adama Rokosz – dominikanina. Zapraszamy osoby, które chciałyby włączyć się do pomocy w ich przygotowaniu. Ze względu na trwającą epidemię, członkowie rady parafialnej wzorem lat ubiegłych nie będą chodzić po domach, a gdyby ktoś chciał wspomóc to dzieło, może to uczynić składając ofiarę w kopercie z dopiskiem prymicje. Koperty można będzie składać w zakrystii lub przy furcie klasztornej.
 4. Na naszym cmentarzu stoi już nowy krzyż z nowym krucyfiksem. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym z w pracach demontażowych starego i montażu nowego, jak również fundatorom nowego krzyża. Uroczyste poświęcenie nowego krzyża odbędzie 20 września o godz. 15.00 podczas nabożeństwa na cmentarzu na Płoni. Serdecznie wszystkich parafian zapraszamy.
 5. Przypominamy o zachowywaniu i przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych, o zakrywaniu ust i nosa podczas spotkań i nabożeństw religijnych, a także dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła. Przypominamy również, że komunia święta w pierwszej kolejności udzielana jest na rękę, a następnie wiernym do ust.
 6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, na następny raz prosimy rodziny: STUDENT – STUDENT.

Zapowiedzi przedślubne:

Zap. II

Paulina Magda Augustowska, Rzym-Kat, panna, zam. Racibórz

Tomasz Piotr Kowal, Rzym-Kat, kawaler, zam. Wrocław

 

Bóg zapłać za Waszą modlitwę, składane ofiary osobiście lub na konto bankowe oraz za dary składane przy furcie klasztornej.

Niech Pan Wam błogosławi.