Ogłoszenia 9.08.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

09.08.2020 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę kazania głosi o. Bazyli nasz tegoroczny neoprezbiter, a po mszach udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.
 2. Zapraszamy na nieszpory niedzielnena godz. 15.00.
 3. Nabożeństwo do św. Antoniego we wtorek.
 4. W miesiącu sierpniu w tygodniu przed Mszą świętą wieczorną o 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową, suplikacje i Msza św. wieczorna.
 5. Nasza parafia obchodzi w tym roku 100-lecie pielgrzymowania na Obchody Kalwaryjskie ku czci WNMP. Ze względu na panującą sytuację, wyjazd na Górę św. Anny odbędzie się indywidualnie. Plan obchodów jest umieszczony w gablocie i na stronie internetowej. Nasza parafia w sobotę 15.08, ma o godz. 9.00 Mszę św. w kaplicy MB Fatimskiej, następnie przywitanie w bazylice, droga krzyżowa i modlitwy na cmentarzu. O godz. 13.00 rozpoczęcie dróżek kalwaryjskich. Szczegółowe informacje i odbiór pamiątkowych plakietek dla wyjeżdżających na obchody kalwaryjskie u ojca proboszcza w kancelarii. 
 6. 13 sierpnia dzień fatimski, różaniec odmówimy; rano przed Mszą część radosną, po Mszy rannej część bolesną, wieczorem przed Mszą część chwalebną, a na Oborze część światła.
 7. 15 sierpnia Uroczystość WNMP, porządek Mszy św. jak w niedzielę, w tym dniu nie będzie Mszy wieczornej. W tym dniu po Mszach błogosławieństwo ziół i kwiatów.
 8. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę na kolektę inwestycyjną. Za złożone ofiary już składamy serdeczne Bóg zapłać.
 9. Ze względu na panującą epidemię, piesza pielgrzymka opolska będzie miała inny charakter, a mianowicie sztafetowy. Jedynka czerwona – nasza franciszkańska grupa, ma do pokonania etap z Gogolina na Górę św. Anny. Ze względu że ilość osób jest ograniczona ( 30 os.) i lista jest już pełna. Nie będzie zapowiadanej Mszy św. dla pielgrzymów na Górze św. Anny. W naszej parafii będziemy mogli włączyć się do grupy duchowej od dnia 17.08 do 21.08, codziennie o godz. 20.30 zgromadzimy się na modlitwie wieczornej zakończonej Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy.
 10. 21 sierpnia o godz. 14.00 na placu przed kościołem odbędzie się w ramach akcji „Oczyścić dom i świat z elektrośmieci” zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego. Szczegóły na plakatach w gablotce.
 11. Trwają prace renowacyjne przy naszych organach, dlatego do ich zakończenia chór pozostanie zamknięty.
 12. Dożynki parafialne odbędą się 6 września na Mszy św. o godz. 8.30. Ze względu na panującą epidemię nie będzie poczęstunku na ogrodzie klasztornym.
 13. Przypominamy o zachowywaniu i przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych, o zakrywaniu ust i nosa podczas spotkań i nabożeństw religijnych.

Zapowiedzi przedślubne:

Zap. III

Agnieszka Herzog, Rzym-Kat, panna, zam. Racibórz

Roman Jawoszek, Rzym-Kat, kawaler, zam. Modzurów

 

Bóg zapłać za Waszą modlitwę, składane ofiary osobiście lub na konto bankowe oraz za dary składane przy furcie klasztornej.           

 Niech Pan Wam błogosławi i w zdrowiu zachowa na czas wakacji.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE– OBORA

09.08.2020r.

 1. W dzisiejszą niedzielę kazania głosi o. Bazyli nasz tegoroczny neoprezbiter, a po mszach udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.
 2. Zapraszamy na nieszpory niedzielne na godz. 15.00 na Płonię.
 3. Nabożeństwo do św. Antoniego we wtorek na Płoni.
 4. W miesiącu sierpniu w tygodniu przed Mszą świętą wieczorną o 17.30 na Płoni wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową, suplikacje i Msza św. wieczorna.
 5. Nasza parafia obchodzi w tym roku 100-lecie pielgrzymowania na Obchody Kalwaryjskie ku czci WNMP. Ze względu na panującą sytuację, wyjazd na Górę św. Anny odbędzie się indywidualnie. Plan obchodów jest umieszczony w gablocie i na stronie internetowej. Nasza parafia w sobotę 15.08, ma o godz. 9.00 Mszę św. w kaplicy MB Fatimskiej, następnie przywitanie w bazylice, droga krzyżowa i modlitwy na cmentarzu. O godz. 13.00 rozpoczęcie dróżek kalwaryjskich. Szczegółowe informacje i odbiór pamiątkowych plakietek dla wyjeżdżających na obchody kalwaryjskie u ojca proboszcza w kancelarii. 
 6. 13 sierpnia dzień fatimski, różaniec odmówimy; rano przed Mszą część radosną, po Mszy rannej część bolesną, wieczorem przed Mszą część chwalebną, a na Oborze część światła.
 7. 15 sierpnia Uroczystość WNMP, porządek Mszy św. jak w niedzielę, w tym dniu nie będzie Mszy wieczornej. Po Mszy błogosławieństwo ziół i kwiatów.
 8. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę na kolektę inwestycyjną. Za złożone ofiary już składamy serdeczne Bóg zapłać.
 9. Ze względu na panującą epidemię, piesza pielgrzymka opolska będzie miała inny charakter, a mianowicie sztafetowy. Jedynka czerwona – nasza franciszkańska grupa, ma do pokonania etap z Gogolina na Górę św. Anny. Ze względu że ilość osób jest ograniczona ( 30 os.) i lista jest już pełna. Nie będzie zapowiadanej Mszy św. dla pielgrzymów na Górze św. Anny. W naszej parafii będziemy mogli włączyć się do grupy duchowej od dnia 17.08 do 21.08, codziennie o godz. 20.30 zgromadzimy się na modlitwie wieczornej zakończonej Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy.
 10. 21 sierpnia o godz. 14.00 na placu przed kościołem na Płoni odbędzie się w ramach akcji „Oczyścić dom i świat z elektrośmieci” zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego. Szczegóły na plakatach w gablotce.
 11. Na Płoni trwają prace renowacyjne przy naszych organach, dlatego do ich zakończenia chór pozostanie zamknięty.
 12. Dożynki parafialne odbędą się 6 września na Mszy św. o godz. 8.30 na Płoni. Ze względu na panującą epidemię nie będzie poczęstunku na ogrodzie klasztornym.
 13. Przypominamy o zachowywaniu i przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych, o zakrywaniu ust i nosa podczas spotkań i nabożeństw religijnych.
 14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, na następny raz prosimy rodziny:MANSZ – BULENDA.

Zapowiedzi przedślubne:

Zap. III

Agnieszka Herzog, Rzym-Kat, panna, zam. Racibórz

Roman Jawoszek, Rzym-Kat, kawaler, zam. Modzurów

 

Bóg zapłać za Waszą modlitwę, składane ofiary osobiście lub na konto bankowe oraz za dary składane przy furcie klasztornej.

Niech Pan Wam błogosławi i w zdrowiu zachowa na czas wakacji.