Ogłoszenia 08.05.2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

08.05.2022r.

 

 1. Dziś nabożeństwa popołudniowego nie będzie.
 2. Zapraszamy wszystkich w tym także dzieci i młodzież na nabożeństwa majowe odprawiane w naszym kościele w tygodniu o godz. 18.00, a w dniach kiedy sprawowana będzie Msza wieczorna, nabożeństwo będzie o godz. 17.30. W czwartki nabożeństwa przy kapliczkach o godz. 18.00. (Szkolna 12.05, Tarnowska 19.05, Sudecka26.05).
 3. Zapraszamy w tygodniu o 17.30 na modlitwę różańcową w intencji o pokój na świecie i na Ukrainie.
 4. We wtorek oddamy tradycyjnie cześć św. Antoniemu.
 5. Sakrament bierzmowania udzielony zostanie 10 maja o godz. 18.00 w kościele farnym przez ks. Bpa Rudolfa Pierskałę. Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży przygotowującej się do przyjęcia tego sakramentu.
 6. W piątek 13 maja Dzień Fatimski, różaniec odmówimy: przed Mszą poranną część radosną, po Mszy część bolesną, wieczorem przed nabożeństwem część chwalebną, na Oborze część światła.
 7. W przyszłą niedzielę 15 maja odpust parafialny ku czci św. Paschalisa. Suma odpustowa o godz. 11.00. Przewodniczyć będzie i kazanie odpustowe wygłosi ks. Dziekan Marian Obruśnik. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 8. Na naszym cmentarzu skończyły się prace przy przycince wszystkich drzew. W najbliższą sobotę 14 maja na godz. 9.00 prosimy o pomoc w jego uprzątnięciu. Zabierzmy ze sobą grabie piły i miotły a także prosimy o przyjazd odpowiednim sprzętem aby wywieść wszystko z cmentarza.
 9. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiary na kolektę inwestycyjną. Za złożone ofiary już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10. W dniach 20-23 maja organizowany jest zjazd ministrantów, marianek i młodzieży na Górze św. Anny. Zapisy do 15 maja włącznie a lista zapisów w zakrystii. Koszt 100 zł od osoby. Deklaracja dla niepełnoletnich jest do pobrania w zakrystii. Szczegóły u ojca proboszcza Ignacego lub u ojca Bazylego.
 11. W najbliższym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. W wprawach pilnych prosimy dzwonić na numer klasztorny 32/415 24 12 lub na nr kom 691 878 042.
 12. Odnowienie misji parafialnych 29.05 do 05.06, które będą równocześnie przygotowaniem do wdzięczności za 90 lat  powstania naszej parafii. W dniach 4 i 5 czerwca odbędzie się festyn parafialny, na który serdecznie wszystkich zapraszamy, równocześnie mamy prośbę abyście o tym wydarzeniu poinformowali waszych bliskich oraz sąsiadów przebywających za granicą, naszych byłych parafian. Stosowne zaproszenie z programem festyny będzie umieszczony na stronie internetowej parafii oraz na Facebooku fanpage naszej parafii.
 13. 16 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Msza św. o godz. 8.00 a następnie wyruszy procesja ulicą Sudecką;

Pierwszy – przy posesji państwa Krzemień, ul. Sudecka 46,

Drugi – przy posesji Teresy Stroka, ul. Sudecka 97,

Trzeci  – na wjeździe do posesji państwa Kostowskich,

Czwarty – przy figurze św. Franciszka ( do budowy tego ołtarza zapraszamy młodzież oraz tegorocznych bierzmowanych).

Zakończenie procesji w kościele. Po zakończonej procesji Msza św. w Kościele.

Zapraszamy wszystkich aby włączyli się do pomocy przy budowie ołtarzy, usypania i wykonania chodnika na trasie procesji, pamiętajmy o ustrojeniu domów, okien i posesji wzdłuż trasy. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków, dzieci I komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych. Mężczyzn do baldachimu, sztandary.

 1. Pragniemy zorganizować pielgrzymkę do Medjugorie. Plan wywieszony jest w gablocie oraz do wzięcia ze stolika z gazetami.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Gościa Niedzielnego, dla dzieci miesięcznik Staś, oraz jest również nowy numer naszej gazetki parafialnej.

 

Bóg zapłać za Waszą modlitwę, składane ofiary osobiście lub na konto bankowe oraz za dary składane przy furcie klasztornej.

Niech Pan Wam błogosławi.

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – OBORA

08.05.2022 r.

 1. Dziś nabożeństwa popołudniowego na Płoni nie będzie.
 2. Zapraszamy wszystkich w tym także dzieci i młodzież na nabożeństwa majowe odprawiane w naszym kościele w tygodniu o godz. 17.30, a w dniach kiedy sprawowana będzie Msza wieczorna, nabożeństwo będzie o godz. 16.30. W czwartki nabożeństwa przy kapliczkach o godz. 18.00 na Płoni. (Szkolna 12.05, Tarnowska 19.05, Sudecka26.05).
 3. Sakrament bierzmowania udzielony zostanie 10 maja o godz. 18.00 w kościele farnym przez ks. Bpa Rudolfa Pierskałę. Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży przygotowującej się do przyjęcia tego sakramentu.
 4. W piątek 13 maja Dzień Fatimski, różaniec odmówimy: przed Mszą poranną część radosną, po Mszy część bolesną, wieczorem przed nabożeństwem część chwalebną, na Oborze część światła.
 5. W przyszłą niedzielę 15 maja odpust parafialny ku czci św. Paschalisa. Suma odpustowa o godz. 11.00. Przewodniczyć będzie i kazanie odpustowe wygłosi ks. Dziekan Marian Obruśnik. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 6. Na naszym cmentarzu skończyły się prace przy przycince wszystkich drzew. W najbliższą sobotę 14 maja na godz. 9.00 prosimy o pomoc w jego uprzątnięciu. Zabierzmy ze sobą grabie, piły i miotły, a także prosimy o przyjazd odpowiednim sprzętem aby wywieść wszystko z cmentarza.
 7. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiary na kolektę inwestycyjną. Za złożone ofiary już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. W dniach 20-23 maja organizowany jest zjazd ministrantów, marianek i młodzieży na Górze św. Anny. Zapisy do 15 maja włącznie a lista zapisów w zakrystii. Koszt 100 zł od osoby. Deklaracja dla niepełnoletnich jest do pobrania w zakrystii. Szczegóły u ojca proboszcza Ignacego lub u ojca Bazylego.
 9. W najbliższym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. W wprawach pilnych prosimy dzwonić na numer klasztorny 32/415 24 12 lub na nr kom 691 878 042.
 10. Odnowienie misji parafialnych 29.05 do 05.06, które będą równocześnie przygotowaniem do wdzięczności za 90 lat  powstania naszej parafii. W dniach 4 i 5 czerwca odbędzie się festyn parafialny, na który serdecznie wszystkich zapraszamy, równocześnie mamy prośbę abyście o tym wydarzeniu poinformowali waszych bliskich oraz sąsiadów przebywających za granicą, naszych byłych parafian. Stosowne zaproszenie z programem festyny będzie umieszczony na stronie internetowej parafii oraz na Facebooku fanpage naszej parafii.
 11. 16 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Msza św. o godz. 8.00 na Płoni a następnie wyruszy procesja ulicą Sudecką;
 • Ołtarz Pierwszy – przy posesji państwa Krzemień, ul. Sudecka 46,
 • Ołtarz Drugi – przy posesji Teresy Stroka, ul. Sudecka 97,
 • Ołtarz Trzeci  – na wjeździe do posesji państwa Kostowskich,
 • Ołtarz Czwarty – przy figurze św. Franciszka ( do budowy tego ołtarza zapraszamy młodzież oraz tegorocznych bierzmowanych).
 • Zakończenie procesji w kościele.
 • Po zakończonej procesji Msza św. w Kościele.
 • Zapraszamy wszystkich aby włączyli się do pomocy przy budowie ołtarzy, usypania i wykonania chodnika na trasie procesji, pamiętajmy o ustrojeniu domów, okien i posesji wzdłuż trasy. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków, dzieci I komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych. Mężczyzn do baldachimu, sztandary.
 1. Pragniemy zorganizować pielgrzymkę do Medjugorie. Plan wywieszony jest w gablocie oraz do wzięcia ze stolika z gazetami.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Gościa Niedzielnego, dla dzieci miesięcznik Staś, oraz jest również nowy numer naszej gazetki parafialnej.
 3. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, na następny raz prosimy rodziny: KAŁUŻYŃSKI – KAŁUŻYŃSKI.

 

Bóg zapłać za Waszą modlitwę, składane ofiary osobiście lub na konto bankowe oraz za dary składane przy furcie klasztornej.

Niech Pan Wam błogosławi.