Ogłoszenia 05.12.2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

05.12.2021 r.

 

 1. Zapraszamy dziś na godz. 16.00 na koncert w ramach nabożeństwa popołudniowego w wykonaniu zaprzyjaźnionych artystów z Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.
 2. Po podliczeniu głosów, które złożyliśmy w ostatnią niedzielę wybierając Radę Parafialną, zostali wybrani następujący Parafianie: Piotr Nowak, Krzysztof Langer, Adrian Krupa, Andrzej Kowalski, Dorota Koch, Teresa Stroka, Magda Kusy. Z nominacji proboszcza zostali powołani Marek Rokosz, Michał Joszko, Katarzyna Morawiec. Zaprzysiężenie Rady Parafialnej odbędzie się w niedzielę 19 grudnia w czasie nabożeństwa o godz. 15.00. Nowo wybranej Radzie Parafialnej składamy najlepsze życzenia i Bożego błogosławieństwa.
 3. W tygodniu zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych na Roraty, które odprawiamy codziennie o godz. 18.00, a w sobotę o 6.30.
 4. W tygodniu zapraszamy na adoracją Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową o godz. 17.30.
 5. We wtorek tradycyjnie po Mszach świętych oddamy cześć św. Antoniemu.
 6. W środę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, na godz. 18.00 zapraszamy Dzieci Maryi oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami. W tym dniu dodatkowa Msza święta o godz. 9.00.
 7. Odwiedziny chorych 10 i 11 grudnia tj. piątek i sobota. Do uzgodnienia telefonicznie z o. Marcelim.
 8. Parafialny zespół Caritas rozprowadza dziś świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Duże świece w cenie 12 zł, a małe w cenie 5 zł.
 9. W zakrystii i przy furcie klasztornej można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne.
 10. W zakrystii i przy furcie klasztornej jest do nabycia kalendarz parafialny na Nowy Rok 2022. Za kalendarz będzie można złożyć dobrowolną ofiarę, będzie ona cegiełką na rewitalizację naszego cmentarza.
 11. Zachęcamy do włączenia się w akcję „Świąteczna Paczka dla Seniora” organizowaną przez DPS św. Notburgi prowadzony przez siostry Maryi Niepokalanej przy placu Jagiełły w Raciborzu. Paczkę można przekazać na portiernię DPS-u do 20 grudnia.
 12. Informujemy, że przyjmujemy intencje mszalne na przyszły rok. W obecnej sytuacji proponujemy by przynieść je zapisane na kartce z podaniem numeru telefonu. Możemy je złożyć na furcie lub zakrystii.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Gościa Niedzielnego oraz można zabrać nowy numer gazetki parafialnej.
 14. Przypominamy o zachowywaniu i przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych. Przypominamy również, że komunia święta w pierwszej kolejności udzielana jest na rękę, a następnie wiernym do ust.

 

Bóg zapłać za Waszą modlitwę, składane ofiary osobiście lub na konto bankowe oraz za dary składane przy furcie klasztornej.

Niech Pan Wam błogosławi.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – OBORA

05.12.2021 r.

 

 1. Zapraszamy dziś na godz. 16.00 na Płonię, na koncert w ramach nabożeństwa popołudniowego w wykonaniu zaprzyjaźnionych artystów z Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.
 2. Po podliczeniu głosów, które złożyliśmy w ostatnią niedzielę wybierając Radę Parafialną, zostali wybrani następujący Parafianie: Piotr Nowak, Krzysztof Langer, Adrian Krupa, Andrzej Kowalski, Dorota Koch, Teresa Stroka, Magda Kusy. Z nominacji proboszcza zostali powołani Marek Rokosz, Michał Joszko, Katarzyna Morawiec. Zaprzysiężenie Rady Parafialnej odbędzie się w niedzielę 19 grudnia w czasie nabożeństwa o godz. 15.00 na Płoni. Nowo wybranej Radzie Parafialnej składamy najlepsze życzenia i Bożego błogosławieństwa.
 3. Dziś przed kościołem można złożyć ofiarę na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
 4. W tygodniu zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych na Roraty, które odprawiamy codziennie o godz. 18.00, a w sobotę o 6.30 na Płoni.
 5. W środę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, na godz. 18.00 na Płoni, zapraszamy Dzieci Maryi oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami. W tym dniu dodatkowa Msza święta o godz. 9.00 na Płoni.
 6. Odwiedziny chorych 10 i 11 grudnia tj. piątek i sobota. Do uzgodnienia telefonicznie z o. Marcelim.
 7. Parafialny zespół Caritas rozprowadza dziś świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Duże świece w cenie 12 zł, a małe w cenie 5 zł.
 8. W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne.
 9. W zakrystii jest do nabycia kalendarz parafialny na Nowy Rok 2022. Za kalendarz będzie można złożyć dobrowolną ofiarę, będzie ona cegiełką na rewitalizację naszego cmentarza.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Gościa Niedzielnego oraz można zabrać nowy numer gazetki parafialnej.
 11. Zachęcamy do włączenia się w akcję „Świąteczna Paczka dla Seniora” organizowaną przez DPS św. Notburgi prowadzony przez siostry Maryi Niepokalanej przy placu Jagiełły w Raciborzu. Paczkę można przekazać na portiernię DPS-u do 20 grudnia.
 12. Informujemy, że przyjmujemy intencje mszalne na przyszły rok. W obecnej sytuacji proponujemy by przynieść je zapisane na kartce z podaniem numeru telefonu do zakrystii.
 13. Przypominamy o zachowywaniu i przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych. Przypominamy również, że komunia święta w pierwszej kolejności udzielana jest na rękę, a następnie wiernym do ust.
 14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, na następny raz prosimy rodziny: BOGDZIEWICZ – FRYDRYSZEK.

 

Bóg zapłać za Waszą modlitwę, składane ofiary osobiście lub na konto bankowe oraz za dary składane przy furcie klasztornej.

Niech Pan Wam błogosławi.