Ogłoszenia 03.10.2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

03.10.2021 r.

 

 1. Zapraszamy dziś w ramach nabożeństwa popołudniowego na wyjątkowe spotkanie ze świętym Franciszkiem na godz. 16.00. Transitus – czyli pamiątka przejścia z tego świata do domu Ojca w niebie. 800 lat od założenia FZŚ, tym bardziej jest to okazja do wdzięczności za wszystkie trzy gałęzie Zakonu. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 2. W poniedziałek 4 października Uroczystość Świętego Franciszka z Asyżu, Msza św. o godz. 18.00, a przed nim nabożeństwo różańcowe.
 3. W tygodniu zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież na nabożeństwa różańcowe, odprawiane o godz. 18.00, w sobotę o 17.30.
 4. We wtorek tradycyjnie po Mszach świętych oddamy cześć św. Antoniemu.
 5. We wtorek 5 października o godz. 10.00 odbędzie się zbiórka darów i płodów rolnych, o które zwracają się z gorącą prośbą uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu.
 6. Odwiedziny chorych 8 i 9 października. Szczegóły do uzgodnienia telefonicznie z o. Marcelim.
 7. W sobotę w imieniu siostry Joanny zapraszamy Dzieci Maryi oraz dzieci które chciałyby wstąpić w szeregi Marianek na spotkanie formacyjne od 14.00 do 16.00.
 8. W imieniu Prezydenta Miasta zapraszamy na spotkania wg harmonogramu wywieszonego w gablocie.
 9. W przyszłą niedzielę Odpust Macierzyństwa NMP. O godz. 15.00 nabożeństwo ku czci MB z błogosławieństwem 4 stron świata i uczczeniem figury. Po nabożeństwie jak pozwoli nam pogoda spotkamy się na ogrodzie klasztornym na święto pieczonego ziemniaka. „Poczęstuj sąsiada” – będzie to okazja spróbować i poczęstować swoimi smakołykami.
 10. Przypominamy o zachowywaniu i przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych. Zobowiązuje się wiernych do zakrywania ust i nosa podczas spotkań i nabożeństw religijnych w kościele, a bez maseczek na zewnątrz ale z zachowaniem dystansu. Nadal zachęcamy do dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła. Przypominamy również, że komunia święta w pierwszej kolejności udzielana jest na rękę, a następnie wiernym do ust.

 

 

Bóg zapłać za Waszą modlitwę, składane ofiary osobiście lub na konto bankowe oraz za dary składane przy furcie klasztornej.

Niech Pan Wam błogosławi.

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – OBORA

03.10.2021 r.

 

 1. Zapraszamy dziś w ramach nabożeństwa popołudniowego na wyjątkowe spotkanie ze świętym Franciszkiem na godz. 16.00 na Płonię. Transitus – czyli pamiątka przejścia z tego świata do domu Ojca w niebie. 800 lat od założenia FZŚ, tym bardziej jest to okazja do wdzięczności za wszystkie trzy gałęzie Zakonu. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 2. W poniedziałek 4 października Uroczystość Świętego Franciszka z Asyżu, Msza św. o godz. 18.00 na Płoni, a przed nim nabożeństwo różańcowe.
 3. W tygodniu zapraszamy wszystkich na nabożeństwa różańcowe o 17.00, a we wtorek i w sobotę o 16.30.
 4. Odwiedziny chorych 8 i 9 października. Szczegóły do uzgodnienia telefonicznie z o. Marcelim.
 5. W sobotę w imieniu siostry Joanny zapraszamy Dzieci Maryi oraz dzieci które chciałyby wstąpić w szeregi Marianek na spotkanie formacyjne od 14.00 do 16.00 na Płonię.
 6. W imieniu Prezydenta Miasta zapraszamy na spotkania wg harmonogramu wywieszonego w gablocie.
 7. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiary na potrzeby kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. W przyszłą niedzielę na Płoni Odpust Macierzyństwa NMP. O godz. 15.00 nabożeństwo ku czci MB z błogosławieństwem 4 stron świata i uczczeniem figury. Po nabożeństwie jak pozwoli nam pogoda spotkamy się na ogrodzie klasztornym na święto pieczonego ziemniaka. „Poczęstuj sąsiada” – będzie to okazja spróbować i poczęstować swoimi smakołykami.
 9. Przypominamy o zachowywaniu i przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych. Zobowiązuje się wiernych do zakrywania ust i nosa podczas spotkań i nabożeństw religijnych w kościele, a bez maseczek na zewnątrz ale z zachowaniem dystansu. Nadal zachęcamy do dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła. Przypominamy również, że komunia święta w pierwszej kolejności udzielana jest na rękę, a następnie wiernym do ust.
 10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, na następny raz prosimy rodziny: PACHARZYNA – POSTOLOK.

 

 

Bóg zapłać za Waszą modlitwę, składane ofiary osobiście lub na konto bankowe oraz za dary składane przy furcie klasztornej.

Niech Pan Wam błogosławi.