Ogłoszenia 21.03.2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

21.03.2021 r.

 

 1. Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym na godz.15.00.
 2. We wtorek po mszach świętych oddamy cześć św. Antoniemu.
 3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej za naszych zmarłych poleconych w wypominkach, w piątek o godz. 17.30. Kartki na wypominki można pobrać ze stolika z gazetami. Wypominki będą czytane 15 minut przed Drogą Krzyżową, czyli o 17.15. Po drodze Krzyżowej Msza św. wieczorna. Za odprawienie tego nabożeństwa możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy na to nabożeństwo dzieci i młodzież. W piątki Wielkiego Postu za pobożne odmówienie modlitwy: Oto ja dobry i najsłodszy Jezu /DN s. 237, NDN 26.5/ po Komunii św. przed wizerunkiem Chrystusa ukrzyżowanego można zyskać odpust zupełny.
 4. We wtorek będzie miało miejsce ozonowanie kościoła, w związku z tym, kościół po porannej Mszy św. będzie zamknięty aż do wieczornej Mszy św.
 5. Przed świąteczne odwiedziny chorych w piątek 26 marca i w sobotę 27 marca. Szczegóły do ustalenia telefonicznie z o. Marcelim.
 6. W przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy świętej święcenie palm.
 7. Planujemy wydać pamiątkowy kalendarz na 2022 rok z fotografiami obecnymi i archiwalnymi naszego kościoła, klasztoru i parafii. Gdyby ktoś posiadał takie fotografie, można je dostarczyć wraz z opisem na nośniku zewnętrznym. Kontakt w tej sprawie z proboszczem.
 8. Prezydent Miasta Racibórz informuje, że spotkanie warsztatowe nad Strategią Rozwoju Raciborza zaplanowane na 22 marca, ze względu na obecną sytuację odbędzie w formie elektronicznej.
 9. W związku z obostrzeniami, w naszej świątyni może być w sumie 27 osób ( 1 osoba na 15 m2). Porządek Mszy św. niedzielnych w naszym kościele 7.00; 8.30; 11.00 – transmisja on – line na parafialnym profilu fanpage na Facebook – Parafia św. Paschalisa w Raciborzu (oprócz dzisiejszej); 13.00 i 17.00, a na Oborze 9.45 i 11.00.
 10. Kancelaria parafialna czynna jest wyłącznie w trybie telefonicznym lub mailowym. Numer telefonu do klasztoru 32/415-24-12 lub 691-878-042.
 11. Przypominamy o zachowywaniu i przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych. Zobowiązuje się wiernych do zakrywania ust i nosa podczas spotkań i nabożeństw religijnych. Nadal zachęcamy do dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła. Przypominamy również, że komunia święta w pierwszej kolejności udzielana jest na rękę, a następnie wiernym do ust.

 

Bóg zapłać za Waszą modlitwę, składane ofiary osobiście lub na konto bankowe oraz za dary składane przy furcie klasztornej.

Niech Pan Wam błogosławi.  

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – OBORA

21.03.2021 r.

 

 1. Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym na godz.15.00 na Płonię.
 2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej za naszych zmarłych poleconych w wypominkach, w piątek o godz. 16.30. Kartki na wypominki można pobrać ze stolika z gazetami. Wypominki będą czytane 15 minut przed Drogą Krzyżową, czyli o 16.15. Po drodze Krzyżowej Msza św. Za odprawienie tego nabożeństwa możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy na to nabożeństwo dzieci i młodzież. W piątki Wielkiego Postu za pobożne odmówienie modlitwy: Oto ja dobry i najsłodszy Jezu /DN s. 237, NDN 26.5/ po Komunii św. przed wizerunkiem Chrystusa ukrzyżowanego można zyskać odpust zupełny.
 3. W poniedziałek będzie miało miejsce ozonowanie naszego kościoła
 4. Przed świąteczne odwiedziny chorych w piątek 26 marca i w sobotę 27 marca. Szczegóły do ustalenia telefonicznie z o. Marcelim.
 5. W przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy świętej święcenie palm.
 6. Prezydent Miasta Racibórz informuje, że spotkanie warsztatowe nad Strategią Rozwoju Raciborza zaplanowane na 22 marca, ze względu na obecną sytuację odbędzie w formie elektronicznej.
 7. Planujemy wydać pamiątkowy kalendarz na 2022 rok z fotografiami obecnymi i archiwalnymi naszego kościoła, klasztoru i parafii. Gdyby ktoś posiadał takie fotografie, można je dostarczyć wraz z opisem na nośniku zewnętrznym. Kontakt w tej sprawie z proboszczem.
 8. W związku z obostrzeniami, w naszej świątyni może być w sumie 4 osoby ( 1 osoba na 15 m2). Porządek Mszy św. niedzielnych w kościele na Płoni o 7.00; 8.30; 11.00 – transmisja on – line na parafialnym profilu fanpage na Facebook – Parafia św. Paschalisa w Raciborzu (oprócz dzisiejszej i następnej niedzieli); 13.00 i 17.00, a na Oborze 9.45 i 11.00.
 9. Kancelaria parafialna czynna jest wyłącznie w trybie telefonicznym lub mailowym. Numer telefonu do klasztoru 32/415-24-12 lub 691-878-042.
 10. Przypominamy o zachowywaniu i przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych. Zobowiązuje się wiernych do zakrywania ust i nosa podczas spotkań i nabożeństw religijnych. Nadal zachęcamy do dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła. Przypominamy również, że komunia święta w pierwszej kolejności udzielana jest na rękę, a następnie wiernym do ust.
 11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, na następny raz prosimy rodziny: BOTOREK – SOSNOWSKI.

 

 

Bóg zapłać za Waszą modlitwę, składane ofiary osobiście lub na konto bankowe oraz za dary składane przy furcie klasztornej.

Niech Pan Wam błogosławi.