Ogłoszenia 14.03.2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

14.03.2021 r.

 

 1. Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym na godz.15.00.
 2. We wtorek po mszach świętych oddamy cześć św. Antoniemu.
 3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej za naszych zmarłych poleconych w wypominkach, w piątek o godz. 17.30. Kartki na wypominki można pobrać ze stolika z gazetami. Wypominki będą czytane 15 minut przed Drogą Krzyżową, czyli o 17.15. Po drodze Krzyżowej Msza św. wieczorna. Za odprawienie tego nabożeństwa możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy na to nabożeństwo dzieci i młodzież. W piątki Wielkiego Postu za pobożne odmówienie modlitwy: Oto ja dobry i najsłodszy Jezu /DN s. 237, NDN 26.5/ po Komunii św. przed wizerunkiem Chrystusa ukrzyżowanego można zyskać odpust zupełny.
 4. 19 marca w piątek, Uroczystość św. Józefa. Na godz. 18.00 zapraszamy mężczyzn i młodzieńców na Mszę świętą w ich intencji.
 5. W imieniu brata Rafała, dyrektora kuchni charytatywnej, składamy serdeczne Bóg zapłać za złożoną jałmużnę wielkopostną.
 6. Planujemy wydać pamiątkowy kalendarz na 2022 rok z fotografiami obecnymi i archiwalnymi naszego kościoła, klasztoru i parafii. Gdyby ktoś posiadał takie fotografie, można je dostarczyć wraz z opisem na nośniku zewnętrznym. Kontakt w tej sprawie z proboszczem.
 7. W związku z obostrzeniami, w naszej świątyni może być w sumie 27 osób ( 1 osoba na 15 m2). Porządek Mszy św. niedzielnych w naszym kościele 7.00; 8.30; 11.00 – transmisja on – line na parafialnym profilu fanpage na Facebook – Parafia św. Paschalisa w Raciborzu (oprócz dzisiejszej i następnej niedzieli); 13.00 i 17.00, a na Oborze 9.45 i 11.00.
 8. Kancelaria parafialna czynna jest wyłącznie w trybie telefonicznym lub mailowym. Numer telefonu do klasztoru 32/415-24-12 lub 691-878-042.
 9. Przypominamy o zachowywaniu i przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych. Zobowiązuje się wiernych do zakrywania ust i nosa podczas spotkań i nabożeństw religijnych. Nadal zachęcamy do dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła. Przypominamy również, że komunia święta w pierwszej kolejności udzielana jest na rękę, a następnie wiernym do ust.

 

Bóg zapłać za Waszą modlitwę, składane ofiary osobiście lub na konto bankowe oraz za dary składane przy furcie klasztornej.

Niech Pan Wam błogosławi.  

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – OBORA

14.03.2021 r.

 

 1. Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym na godz.15.00 na Płonię.
 2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej za naszych zmarłych poleconych w wypominkach, w piątek o godz. 16.30. Kartki na wypominki można pobrać ze stolika z gazetami. Wypominki będą czytane 15 minut przed Drogą Krzyżową, czyli o 16.15. Po drodze Krzyżowej Msza św. Za odprawienie tego nabożeństwa możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy na to nabożeństwo dzieci i młodzież. W piątki Wielkiego Postu za pobożne odmówienie modlitwy: Oto ja dobry i najsłodszy Jezu /DN s. 237, NDN 26.5/ po Komunii św. przed wizerunkiem Chrystusa ukrzyżowanego można zyskać odpust zupełny.
 3. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę na kolektę inwestycyjną. Za złożone ofiary na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. W imieniu brata Rafała, dyrektora kuchni charytatywnej, składamy serdeczne Bóg zapłać za złożoną jałmużnę wielkopostną.
 5. Planujemy wydać pamiątkowy kalendarz na 2022 rok z fotografiami obecnymi i archiwalnymi naszego kościoła, klasztoru i parafii. Gdyby ktoś posiadał takie fotografie, można je dostarczyć wraz z opisem na nośniku zewnętrznym. Kontakt w tej sprawie z proboszczem.
 6. W związku z obostrzeniami, w naszej świątyni może być w sumie 4 osoby ( 1 osoba na 15 m2). Porządek Mszy św. niedzielnych w kościele na Płoni o 7.00; 8.30; 11.00 – transmisja on – line na parafialnym profilu fanpage na Facebook – Parafia św. Paschalisa w Raciborzu (oprócz dzisiejszej i następnej niedzieli); 13.00 i 17.00, a na Oborze 9.45 i 11.00.
 7. Kancelaria parafialna czynna jest wyłącznie w trybie telefonicznym lub mailowym. Numer telefonu do klasztoru 32/415-24-12 lub 691-878-042.
 8. Przypominamy o zachowywaniu i przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych. Zobowiązuje się wiernych do zakrywania ust i nosa podczas spotkań i nabożeństw religijnych. Nadal zachęcamy do dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła. Przypominamy również, że komunia święta w pierwszej kolejności udzielana jest na rękę, a następnie wiernym do ust.
 9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, na następny raz prosimy rodziny: TUREK – CEGLECKI.

 

 

Bóg zapłać za Waszą modlitwę, składane ofiary osobiście lub na konto bankowe oraz za dary składane przy furcie klasztornej.

Niech Pan Wam błogosławi.