Ogłoszenia 29.11.2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

29.11.2020 r.

 

 1. Zapraszamy na nieszpory adwentowe na godz.15.00. Podczas nabożeństwa poświęcimy opłatki wigilijne, będą one do nabycia w zakrystii i przy furcie klasztornej.
 2. Dnia 25 listopada w szpitalu w Głubczycach zmarł nasz współbrat a zarazem parafianin o. Kapistran Martzall. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek 1 grudnia o godz. 11.00. Ze względu na obostrzenia, prosimy by w pierwszej kolejności umożliwić obecność w kościele dla rodziny i przyjezdnych delegacji, będą włączone głośniki na zewnątrz. O godz. 10.00 w kościele rozpoczną się modlitwy za zmarłego, a o godz. 11.00 Msza św, której przewodniczyć będzie ordynariusz Diecezji Opolskiej ks. Bp Andrzej Czaja. Nie odbędzie się tradycyjny kondukt na cmentarz, udamy się tam samochodami. Na cmentarzu zachowując dystans 2 metry od siebie, odbędą się dalsze egzekwia pogrzebowe.
 3. We wtorek 1 grudnia swoje imieniny obchodzi i o modlitwę prosi o. Eligiusz, gwardian wspólnoty. Msza w jego intencji będzie odprawiona o godz. 6.30. Serdecznie zapraszamy.
 4. We wtorek po mszach świętych oddamy cześć św. Antoniemu.
 5. Zapraszamy w tygodniu o 17.30 na Adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą różańcową, następnie suplikacje i Msza św. wieczorna.
 6. Na stoliku z gazetami rozprowadzane są świece Wigilijne: duże w cenie 12zł, małe w cenie 5zł. W imieniu Caritas, dziękujemy za złożone ofiary na ten cel ofiary.
 7. Roraty w naszej parafii odprawiane będą od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w sobotę o godz. 6.30. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia w nich udziału.
 8. Odwiedziny chorych przed świętami Narodzenia Pańskiego odbędą się 18 i 19 grudnia. Szczegóły do ustalenia telefonicznie z o. Marcelim.
 9. Spotkania formacyjne dla przygotowujących się do bierzmowania odbędą się on-line z o. Jeremiaszem wg ustalonego terminu o godz. 19.00: wtorek klasa 6, środa klasa 7, czwartek klasa 8.
 10. Osoby, które chciałyby ofiarować choinkę do stajenki Bożonarodzeniowej, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub na furtę klasztorną. Budowę szopki rozpoczniemy 12 grudnia o godz. 9.00.
 11. W związku z wprowadzonymi nowymi obostrzeniami, w naszej świątyni może być w sumie 27 osób ( 1 osoba na 15 m2). Do końca grudnia porządek Mszy św. niedzielnych w naszym kościele 7.00; 8.30; 11.00 – transmisja on – line na parafialnym profilu fanpage na Facebook – Parafia św. Paschalisa w Raciborzu; 13.00 i 17.00, a na Oborze 9.45 i 11.00.
 12. Kancelaria parafialna czynna jest wyłącznie w trybie telefonicznym lub mailowym. Numer telefonu do klasztoru 32/415-24-12 lub 691-878-042.
 13. Przypominamy o zachowywaniu i przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych. Zobowiązuje się wiernych do zakrywania ust i nosa podczas spotkań i nabożeństw religijnych. Nadal zachęcamy do dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła. Przypominamy również, że komunia święta w pierwszej kolejności udzielana jest na rękę, a następnie wiernym do ust.

 

 

Bóg zapłać za Waszą modlitwę, składane ofiary osobiście lub na konto bankowe oraz za dary składane przy furcie klasztornej.

Niech Pan Wam błogosławi.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – OBORA

29.11.2020r.

 

 1. Zapraszamy na nieszpory adwentowe na godz.15.00 na Płonię. Podczas nabożeństwa poświęcimy opłatki wigilijne, będą one do nabycia w zakrystii i przy furcie klasztornej.
 2. Dnia 25 listopada w szpitalu w Głubczycach zmarł nasz współbrat a zarazem parafianin o. Kapistran Martzall. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek 1 grudnia o godz. 11.00. Ze względu na obostrzenia, prosimy by w pierwszej kolejności umożliwić obecność w kościele dla rodziny i przyjezdnych delegacji, będą włączone głośniki na zewnątrz. O godz. 10.00 w kościele rozpoczną się modlitwy za zmarłego, a o godz. 11.00 Msza św, której przewodniczyć będzie ordynariusz Diecezji Opolskiej ks. Bp Andrzej Czaja. Nie odbędzie się tradycyjny kondukt na cmentarz, udamy się tam samochodami. Na cmentarzu zachowując dystans 2 metry od siebie, odbędą się dalsze egzekwia pogrzebowe.
 3. We wtorek 1 grudnia swoje imieniny obchodzi i o modlitwę prosi o. Eligiusz, gwardian wspólnoty. Msza w jego intencji będzie odprawiona o godz. 6.30 na Płoni. Serdecznie zapraszamy.
 4. We wtorek po mszach świętych na Płoni oddamy cześć św. Antoniemu.
 5. Zapraszamy w tygodniu o 17.30 na Płonię na Adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą różańcową, następnie suplikacje i Msza św. wieczorna.
 6. Rozprowadzane są świece Wigilijne: duże w cenie 12zł, małe w cenie 5zł. W imieniu Caritas, dziękujemy za złożone ofiary na ten cel ofiary.
 7. Roraty w naszej parafii na Płoni odprawiane będą od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w sobotę o godz. 6.30. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia w nich udziału.
 8. Odwiedziny chorych przed świętami Narodzenia Pańskiego odbędą się 18 i 19 grudnia. Szczegóły do ustalenia telefonicznie z o. Marcelim.
 9. Spotkania formacyjne dla przygotowujących się do bierzmowania odbędą się on-line z o. Jeremiaszem wg ustalonego terminu o godz. 19.00: wtorek klasa 6, środa klasa 7, czwartek klasa 8.
 10. Osoby, które chciałyby ofiarować choinkę do stajenki Bożonarodzeniowej, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub na furtę klasztorną. Budowę szopki na Płoni rozpoczniemy 12 grudnia o godz. 9.00.
 11. W związku z wprowadzonymi nowymi obostrzeniami, w naszej świątyni może być w sumie 4 osoby ( 1 osoba na 15 m2). Do końca grudnia porządek Mszy św. niedzielnych w naszym kościele 7.00; 8.30; 11.00 – transmisja on – line na parafialnym profilu fanpage na Facebook – Parafia św. Paschalisa w Raciborzu; 13.00 i 17.00, a na Oborze 9.45 i 11.00.
 12. Kancelaria parafialna czynna jest wyłącznie w trybie telefonicznym lub mailowym. Numer telefonu do klasztoru 32/415-24-12 lub 691-878-042.
 13. Przypominamy o zachowywaniu i przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych. Zobowiązuje się wiernych do zakrywania ust i nosa podczas spotkań i nabożeństw religijnych. Nadal zachęcamy do dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła. Przypominamy również, że komunia święta w pierwszej kolejności udzielana jest na rękę, a następnie wiernym do ust.
 14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, na następny raz prosimy rodziny: CHROBOK – CHROBOK.

 

Bóg zapłać za Waszą modlitwę, składane ofiary osobiście lub na konto bankowe oraz za dary składane przy furcie klasztornej.

Niech Pan Wam błogosławi.