Ogłoszenia 15–22.12.2019r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

15 – 22. 12. 2019r.

III Niedziela Adwentu – GAUDETE

 1. Nabożeństwo Adwentowe o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.
 1. Roraty w naszej parafii odprawiane będą od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w sobotę o godz. 6.30. Zachęcamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia w nich udziału. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania oraz dzieci komunijne biorą obowiązkowy udział w roratach. Prosimy rodziców o dopilnowanie uczestnictwa dzieci i młodzieży.
 2. Opłatki Wigilijne można nabyć w zakrystii bądź przy furcie klasztornej.
 3. Parafialny Zespół Caritas, serdecznie dziękuje za złożone ofiary podczas zbiórki, na Płoni zebrano 1491 zł a na Oborze 725 zł. Z zebranych pieniędzy zostały sporządzone paczki świąteczne dla samotnych parafian – 80 paczek. Dziękują również za pomoc w przygotowaniu i obsłudze wieczerzy wigilijnej dla samotnych oraz zakup świec wigilijnych.
 4. Organizujemy wyjazd młodzieży na Ewangeliczne Rozliczenie na Górze św. Anny. Termin spotkania: 28 grudnia do 1 stycznia. Zapisy u o. Ksawerego.
 5. Spowiedź przedświąteczna na Płoni: codziennie pół godziny przed Mszą świętą. W przyszłą niedzielę 22.12. pół godziny przed każdą Mszą świętą. W poniedziałek 23.12 w godzinach: 6.00 –  6.30; 16.30 – 18.00; 18.45 – 19.30. Spowiedź na Oborze w poniedziałek 23.12 od godz. 17.30.
 1. Spotkanie dla Marianek w piątek o godz. 17.00.
 2. W piątek po roratach spotkanie dla młodzieży z Fraterni.
 3. Zapraszamy i zachęcamy dzieci, do przyłączenia się do śpiewu w scholce parafialnej. Spotkanie i próba w sobotę o godz. 10.00.
 1. W sobotę 21 grudnia zapraszamy młodzieżdo pomocy przy znoszeniu figur do szopki. Chętnych  zapraszamy na godz. 9.00.Przy tej okazji pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w budowę szopki w minioną sobotę.
 2. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Paweł Jan Zurowietz, katolik z Raciborza

Katarzyna Sula, katoliczka z Raciborza/ zapowiedź III

 

Bóg zapłać za wspólną modlitwę, złożone ofiary i dary składane przy furcie klasztornej. Niech Pan Wam błogosławi.Życzymy owocnego czasu przeżywania Adwentu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – OBORA

15 – 22. 12. 2019r.

III Niedziela Adwentu – GAUDETE

 1. Nabożeństwo Adwentowe o godz. 15.00 na Płoni. Serdecznie zapraszamy.
 2. Roraty w naszej parafii na Płoni odprawiane będą od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w sobotę o godz. 6.30. Zachęcamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia w nich udziału. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania oraz dzieci komunijne biorą obowiązkowy udział w roratach. Prosimy rodziców o dopilnowanie uczestnictwa dzieci i młodzieży.
 3. Opłatki Wigilijne można nabyć w zakrystii bądź przy furcie klasztornej.
 4. Parafialny Zespół Caritas, serdecznie dziękuje za złożone ofiary podczas zbiórki, na Płoni zebrano 1491 zł a na Oborze 725 zł. Z zebranych pieniędzy zostały sporządzone paczki świąteczne dla samotnych parafian – 80 paczek. Dziękują również za pomoc w przygotowaniu i obsłudze wieczerzy wigilijnej dla samotnych oraz zakup świec wigilijnych.
 5. Organizujemy wyjazd młodzieży na Ewangeliczne Rozliczenie na Górze św. Anny. Termin spotkania: 28 grudnia do 1 stycznia. Zapisy u o. Ksawerego.
 6. Spowiedź przedświąteczna na Płoni: codziennie pół godziny przed Mszą świętą. W przyszłą niedzielę 22.12. pół godziny przed każdą Mszą świętą. W poniedziałek 23.12 w godzinach: 6.00 – 30; 16.30 – 18.00; 18.45 – 19.30. Spowiedź na Oborze w poniedziałek 23.12 od godz. 17.30.
 7. Spotkanie dla Marianek w piątek o godz. 17.00 Płoni.
 8. W piątek po roratach spotkanie dla młodzieży z Fraterni na Płoni.
 9. Zapraszamy i zachęcamy dzieci, do przyłączenia się do śpiewu w scholce parafialnej. Spotkanie i próba w sobotę o godz. 10.00 na Płoni.
 10. Dziękujemy za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą niedzielę prosimy rodziny HABROM – ROKOSZ.

Bóg zapłać za wspólną modlitwę, złożone ofiary i dary składane przy furcie klasztornej. Niech Pan Wam błogosławi. Życzymy owocnego czasu przeżywania Adwentu.